Reklama

Rozbiegane dożynki, albo tanecznym krokiem na przełaj. Jak zwał tak zwał. II Kosowski Bieg Przełajowy 2022 r. - przygotowania ruszyły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Plakaty już „poszły w świat”, zapisy uruchomiono, a to wskazuje, jak duże są szanse, że II Kosowski Bieg Przełajowy w 2022 r. się odbędzie. Datę wyznaczono na 13 sierpnia 2022 r. Kto wie, czy uczestnicy nie będą poruszać się tanecznym krokiem?

Reklama

Sołtys Jarosław Pecolt przyznaje, że z wielką radością wraz z radą sołecką i innymi wolontariuszami przystąpili do organizowania biegu. Mieszkańcy nie mogli się doczekać, tak bardzo spodobała im się ta sportowo-rekreacyjna impreza w 2019 r. To był, jak dotychczas pierwszy i jedyny bieg w Kosowie. Plany przygotowania kolejnych pokrzyżowała pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia

Zaczynamy zapisy!!! Nie ma na co czekać, gdyż niebawem info idzie w eter na wielu portalach, więc zapisujemy się!!! - wołał sołtys Kosowa kilka tygodni temu na portalu społecznościowym sołectwa.

Wszystko po to, by oznajmić, że społeczność Kosowa nie poddała się pandemii, obostrzenia i rygory jej nie zniechęciły i czas na koleją sportową imprezę, która odbędzie się w II połowie wakacji.

Zgodnie z obietnicami „info musi iść w eter”. Na II Kosowski Bieg Przełajowy zapisało się już 80 osób, a limit uczestników wynosi 200 w biegu głównym, dlatego warto się pospieszyć - i KLIKNĄĆ TUTAJ. Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane są przez internet do 8 sierpnia 2022.

Bieg w Kosowie odbywa się drogami polnymi, duktami leśnymi. Start zaplanowano na godz. 18.00. Zawodnicy muszą pokonać trasę na dystansie 5 km. W porównaniu do tej inaugurującej cykl biegów, przebieg trasy zmienił się bardzo niewiele. Wzdłuż rozstawieni zostaną wolontariusze oraz służby porządkowe.

W tym roku organizatorzy zadbali o to, by podczas II Kosowskiego Biegu Przełajowego zawodnicy mieli mierzony czas. 

- Impreza przechodzi na wyższy poziom. Każdy z uczestników dostanie czip, który zmierzy czas na 5 kilometrów, a wynik otrzyma przez SMS. Podczas biegu uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją kondycję, trasa nie jest łatwa, są podbiegi. Z kolei podczas trzeciego biegu w 2023 roku już będzie możliwość porównania czasów z obu biegów - informuje sołtys.

Po dekoracji rozpocznie się zabawa dożynkowa. Wszystko po to, by „rozruszać” i zintegrować mieszkańców.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Klasyfikacja przyznawania nagród:

Generalna – Kobiet i Mężczyzn

  • Top 3 Najlepszy Mieszkaniec Kosowa
  • Top 3 Nalepsza Mieszkanka Kosowa
  • Top 3 Najlepszy Strażak OSP z gminy Gostyń (Puchar Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Ochotniczy OSP RP w Gostyniu.)
  • TOP 3 Policjantek i Policjantów oraz pracowników cywilnych KPP w Gostyniu (o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu)
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy