Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum ZG

Rehabilitacja Piasta - Zdjęcie główne

Piast Poniec | foto archiwum ZG

Sport Piast Poniec zrehabilitował się za ubiegłotygodniową porażkę ze Spartą Miejska Górka. W 7. kolejce piątej grupy klasy okręgowej drużyna Jerzego Radojewskiego rozgromiła Rydzyniaka Rydzyna 5 : 0.

Piast Poniec walczy w bieżącym sezonie o powrót do piątej ligi. Piłkarze Jerzego Radojewskiego prezentują chimeryczną formę. Przed tygodniem Piast przegrał ze Spartą Miejska Górka 0 : 1. Dla gości były to pierwsze punkty w sezonie. W 7. kolejce Piast zagrał na wyjeździe z Rydzyniakiem Rydzyna. Goście udanie rozpoczęli ten pojedynek. Już w pierwszych minutach objęli prowadzenie. Sobota należała do Patryka Gendery. Napastnik zdobył aż cztery gole. Piast zwyciężył 5 : 0 i umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

Pozostałym zespołom powiatu gostyńskiego nie poszło już tak dobrze. Blisko zwycięstwa był beniaminek z Pępowa. Dąbroczanka po golach Przemysława Ptaka i Marcina Szafraniaka prowadziła w 21. minucie z MTS-em Pawłowice 2 : 0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga cześć sobotniego pojedynku nie potoczyła się po myśli trenera Tomasza Leciejewskiego. Goście wygrali 3 : 2. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek Sokoła Chwałkowo z Pelikanem Dębno Polskie. Drużyna Sławomira Gintowta dwa razy obejmowała prowadzenie w sobotę, ale punktów gospodarze nie zdobyli. Również dorobku nie poprawiła Wisła Borek Wielkopolski, która zagrała z liderem z Wilkowic. Korona wygrała 1 : 0 po golu samobójczym Patryka Gościniaka.

Dąbroczanka Pępowo -  MTS Pawłowice 2 : 3 (2 : 0)
1 : 0 – Przemysław Ptak – z rzutu karnego (16’)
2 : 0 – Marcin Szafraniak (21’)
2 : 1 – (59’)
2 : 2 – (84’)
2 : 3 – z rzutu karnego (90’)
Dąbroczanka: Pakosz – M. Kozłowski, P. Ptak, Maciejewski, Betowski, N. Malcherek, Łopaczyk, Gościański (66’ O. Ptak), Łyszczak, T. Malcherek (62’ Berger), Szafraniak (62’ Ratajczak)

Korona Wilkowice – Wisła Borek Wielkopolski 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 - (56’)
Wisła: Kubiak – J. Błaszczyk, Juskowiak (78’ K. Grzemski), Sz. Andrzejczak, Gościniak, M. Grzemski (82’ Hądzlik), Andrzejewski, Wyrzykiewicz, Bruder (72’ Wojciechowski), Konieczny, Majchrzak (67’ Gawroński)

Sokół Chwałkowo – Pelikan Dębno Polskie 2 : 3 (0 : 0)
1 : 0 – Patryk Moryson (50’)
1 : 1 – (57’)
2 : 1 – Szymon Kędziora (68’)
2 : 2 – (69’)
2 : 3 – (81’)
Sokół: J. Naskrent – Henzel, Rejek, D. Naskrent, K. Kmiecik, M. Kmiecik, Kamiński (57’ Wawrzyniak), Frąckowiak (63’ Bartkowiak), Kłakulak, Moryson, Sz. Kędziora

Rydzyniak Rydzyna – Piast Poniec 0 : 5 (0 : 3)