Punkty były w zasięgu

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Punkty były w zasięgu - Zdjęcie główne

Po dwóch meczach juniorzy Kani Gostyń mają jeden punkt | foto archiwum

Sport Pierwszej porażki w lidze makroregionalnej doznali juniorzy Kani Gostyń. W niedzielę drużynie Krzysztofa Michalskiego nie udało się przywieźć punktów ze Stargardu. Błękitni – Kania 3 : 1.

W pierwszej kolejce ligi makroregionalnej juniorzy Kani Gostyń zagrali na własnym boisku z  CWZS Bydgoszcz. Po zaciętym, wyrównanym pojedynku padł remis. 1 : 1. W niedzielę juniorzy Krzysztofa Michalskiego rozegrali w lidze makroregionalnej mecz wyjazdowy z Błękitnymi Stargard. Rywal w pierwszej kolejce pokonał Chojniczankę Chojnice 3 : 1. Pierwsza połowa meczu była wyrównana, ale to gospodarze prowadzili. W 35. minucie Błękitni objęli prowadzenie po golu ze stałego fragmentu gry. Drugą część spotkania goście lepiej nie mogli zacząć. W 50. minucie do remisu doprowadził Jędrzej Wosiak. Po chwili przyjezdni mieli kolejną okazję do zdobycia gola, ale nie udało się jej wykorzystać. Juniorzy Kani prezentowali się w drugiej odsłonie dobrze, ale popełnili zbyt wiele błędów indywidualnych, by liczyć w tym pojedynku na punkty. Gospodarze wygrali 3 : 1.

- Rywal był na pewno w naszym zasięgu. Ta liga takich błędów, jak my dzisiaj popełniliśmy, nie wybacza. Nie możemy ich więcej popełniać na tym poziomie rozgrywkowym. Po dwóch spotkaniach mogę przypuszczać, że z każdym rywalem, poza Lechią Gdańsk, możemy powalczyć o punkty  – powiedział trener juniorów Kani Gostyń Krzysztof Michalski.

W trzeciej kolejce Kania Gostyń podejmować będzie Chemika Bydgoszcz. Mecz w niedzielę o godz. 12.00.

Błękitni Stargard – Kania Gostyń 3 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – (35’)
1 : 1 – Jędrzej Wosiak (50’)
2 : 1 – (55’)
3 : 1 – (78’)
Kania: Stróżyński - Jagodziński, Stróżyński, Dzikowski, Mróz, Mikołajczak (78’ Snuszka), Korytny, Jaraczewski, Kordus, Pietrula (58’ Kręgielczak), Wosiak