Punkt Korony Piaski z trudnego terenu

Sport Z trudnym przeciwnikiem zmierzyła się Korona Piaski w siódmej kolejce. Drużyna Michała Roszaka zagrała na wyjeździe z LKS-em Gołuchów. Mecz zakończył się remisem 1 : 1.

Po porażce z Centrą Ostrów Wielkopolski piłkarzy Korony Piaski czekało kolejne ciężkie spotkanie. W siódmej kolejce zespół Michała Roszaka udał się Gołuchowa. LKS w bieżącym sezonie jeszcze nie przegrał i zajmuje drugie miejsce w tabeli czwartej ligi.

Mecz dobrze ułożył się dla przyjezdnych. Po akcji Jakuba Nowaka i Patryka Draszczyka gola zdobył Jakub Rerak. Goście byli bliscy utrzymania prowadzenia do końca pierwszej połowy. Zabrakło sześć minut. Prowadząca te zawody Michalina Diakow dopatrzyła się przewinienia we własnej szesnastce Jędrzeja Ludwiczaka i Krystian Benuszak doprowadził do remisu z rzutu karnego.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków drużyny Krzysztofa Wiewióra i Marcina Zółtka. Gospodarze przycisnęli i mogli zdobyć drugą bramkę. Najbliżsi tego byli Krystian Benuszak i Marcin Szymkowiak. Z czasem mecz się wyrównał. Do sytuacji strzeleckich doszli też gości. Uderzenie Dawida Przybyszewskiego zostało zablokowane. Akcji Mateusza Dunaja koledzy nie zdołali zamknąć, a strzał Mateusza Kurzyńskiego był minimalnie niecelny.

– Przyjechaliśmy do wicelidera, doświadczonego zespołu, z którym zawsze ciężko się gra. Po tych naszych niepowodzeniach dzisiaj nastawiliśmy się na grę z kontry i od początku wszystko nam się dobrze układało. Strzeliliśmy bramkę i szkoda, że nie udało nam się tego prowadzenia utrzymać. Błąd popełniony, bramka stracona. W pierwszym kwadransie po przerwie przeciwnik nas przycisnął, dopiero później doszliśmy do głosu. Sytuacje były z obu stron, dlatego z tego punktu trzeba być zadowolonym – powiedział Michał Roszak.

LKS Gołuchów – Korona Piaski 1 : 1 (1 : 1)

0 : 1 – Jakub Rerak (12’)

1 : 1 – Krystian Benuszak – z rzutu karnego (39’)

Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Ludwiczak, Skowron, Frąckowiak, P. Draszczyk (73’ Kręgielczak), Rerak, Nowak, Dunaj (88’ Cubal), Przybyszewski (81’ Kurzyński), Sarbinowski