Punkt Korony Piaski na trudnym terenie

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Punkt Korony Piaski na trudnym terenie - Zdjęcie główne

Korona Piaski zajmuje po 26. kolejce 13. miejsce | foto archiwum

Sport Korona Piaski walczy o utrzymanie w czwartej lidze, dlatego podejmuje walkę z każdym. W 26. kolejce drużyna Michała Roszaka stawiła czoła wiceliderowi czwartej ligi. Korona zremisowała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 1:1.

W Wielką Sobotę Korona Piaski udała się do Wągrowca na pojedynek z wiceliderem czwartej ligi. Gospodarze byli faworytem, ale zespół Michała Roszaka miał swój cel.

- Z zespołami z czuba tabeli musimy ryzykować. Remis niewiele nam daje. Jeśli przegrasz z drużyną walczącą o utrzymanie jest ból, ale gdy przegrywasz z czołówką, to przejdzie – mówi trener Korony Piaski.

W pierwszej połowie inicjatywa była po stronie Nielby. Gospodarze objęli prowadzenie w 40. minucie. Arkadiusza Michałowicza pokonał Rafał Leśniewski. W środę poprzedzającą mecz ligowy Korona i Nielba rozegrały spotkanie pucharowe. Miało to wpływ na przebieg drugiej połowy.

- Nie jest łatwo utrzymać formy grając co trzy dni. W pierwszej części przewagę miała Nielba. My odżyliśmy w drugiej połowie. Wągrowiec siadł – mówi Michał Roszak, trener Korony Piaski.

Korona wypracowała sobie kilka sytuacji. Przemysław Frąckowiak zdobył gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Bramka wyrównująca padła w 76. minucie. W polu karnym sfaulowany został Mateusz Kurzyński, a Eryk Kunicki na raty pokonał bramkarza Nielby z rzutu karnego. Goście mieli jeszcze jedną okazję bramkową, ale z jedenastu przestrzelił Igor Skowron.

Po 26. kolejce Korona Piaski zajmuje trzynaste miejsce w tabeli czwartej ligi.

Nielba Wągrowiec – Korona Piaski 1:1 (1:0)