Reklama

Przeżywali zarówno mali piłkarze, jak i rodzice. Dzieciaki miały sporo frajdy

Opublikowano: czw, 14 lis 2019 16:06
Autor:

Przeżywali zarówno mali piłkarze, jak i rodzice. Dzieciaki miały sporo frajdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Turniej Kania Futbol Cup 2019 rozpoczął się w Gostyniu 9 listopada. Przez kilka godzin halę sportową przy ZSO w Gostyniu zajmowali mali piłkarze z rocznika 2012. W ten sposób dzieci z Gostynia miały możliwość spotkać się z rówieśnikami, trenującymi w innych klubach.

W turnieju wystartowało 7 zespołów z regionu gostyńskiego - nie tylko z regionu gostyńskiego, ale także z innych powiatów. Chodziło o to, aby dzieci miały dużo ruchu, a także zabawy i frajdy.

- Cały rok trenują po to, aby rozgrywać między innymi takie turnieje i spotykać się nie tylko z lokalnymi drużynami. Skorzystaliśmy i zaprosiliśmy ekipy spoza naszego regionu. Bardzo nas ucieszyło, że przyjechały ekipy małych piłkarzy z Dobrzycy, Lubonia, Kórnika czy Komornik - powiedział Krzysztof Michalski, trener - koordynator w MKS Kania Gostyń. Mecze rozgrywane były metodą „każdy z każdym”. Była to zabawa, a organizatorzy (MKS Kania Gostyń) nie prowadzili klasyfikacji końcowej. Za motywację i pozytywne emocje odpowiadali rodzice, kibicujący z dużym zaangażowaniem swoim pociechom.

- My również wysyłamy zespoły na turnieje. Na pewno dla piłkarzy jest to fajne przeżycie sportowe, nowe doświadczenia - dodał Krzysztof Michalski. Przyznał, że poziom sportowy rozgrywek był wysoki. W niedzielę odbyły się mecze rocznika 2013, 30 listopada zaplanowano rozgrywki rocznika 2011, na 1 grudnia - 2010, na 13 grudnia - 2009, a na15 grudnia zaplanowano rozgrywki rocznika 2008. - Chcemy, żeby wszystkie nasze najmłodsze grupy miały możliwość spotkać się na takim turnieju. Na pewno w najbliższych latach będziemy chcieli coś takiego ponownie zorganizować - zapowiedział Krzysztof Michalski.

Gostyń reprezentowały ekipy Kani Gostyń i Akademia Piotra Reissa. Przyjechali także piłkarze z klubów: Warta Śrem, Czarni Dobrzyca, Akademia Piłkarska Młoda Rawia, UKS Jedynka Luboń, LKS Wielkopolska Komorniki i Akademia Reissa Kórnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE