Przewaga Dąbroczanki Pępowo rośnie

Sport Bez niespodzianki zakończyły się sobotnie derby w Chwałkowie. Miejscowy Sokół uległ Dąbroczance Pępowo 0 : 4. Swój mecz przegrała Korona Wilkowice i lider piątej grupy klasy okręgowej ma już dziesięć punktów przewagi.

W 13. kolejce piątej grupy klasy okręgowej Sokół Chwałkowo podejmował Dąbroczankę Pępowo. W derbach powiatu gostyńskiego nie zawiódł faworyt, którym był zespół Tomasza Lecijewskiego. Co prawda pierwsi do sytuacji bramkowej doszli gospodarze, ale później wydarzenia na boisku przybrały bieg, który łatwo było przewidzieć. Stroną dominującą byli piłkarze Tomasza Leciejewskiego. Do przerwy goście prowadzili 2 : 0. Po zmianie stron padły jeszcze dwie bramki. Dąbroczanka Pępowo zasłużenie wygrała 4: 0.

- W końcu zagraliśmy dwie równe połowy . Jestem zadowolony z gry, podejścia i zaangażowania. Przed nami jeszcze dwa mecze i sześć punktów do zdobycia. Dałem pograć wszystkim zawodnikom, tak jak we wcześniejszych meczach. Na kolejne spotkania na pewno wyjdziemy innym składem – powiedział po meczu trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

Swój mecz przegrała Korona Wilkowice, która zajmuje drugie miejsce w tabeli i przewaga Dąbroczanki Pępowo wzrosła do dziecięciu punktów.

W grupie czwartej Wisła Borek Wielkopolski zagrała na wyjeździe z Juna-Trans Stare Oborzyska. Sobotni rywal zajmuje w tabeli ostatnie miejsce, stąd faworyta należało upatrywać w drużynie Tomasza Gawrońskiego. Początek meczu po potwierdzał. W 10. minucie gola dla gości zdobył Krzysztof Konieczny. Trzy minuty później Wisła prowadziła 2 : 0. Piłkę w siatce rywala umieścił Patryk Juskowiak. Dwubramkowe prowadzenie uśpiło przyjezdnych. W 31. minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego, a w do remisu doprowadzili w 61. minucie. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2 : 2. Jednak w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli bramkę na wagę trzech punktów, które mogą okazać bezcenne w kontekście walki o utrzymanie w klasie okręgowej.

Z dwudziestoma punktami Wisła Borek Wielkopolski zajmuje szóste miejsce w tabeli czwartej grupy klasy okręgowej.

Sokół Chwałkowo – Dąbroczanka Pępowo 0 : 4 (0 : 2)
0 : 1 – Dominik Snela (3’)
0 : 2 – Jakub Mierzwicki (24’)
0 : 3 – Fryderyk Kokot (57’)
0 : 4 – Dominik Snela (67’)
Sokół: Smektała – Bartkowiak, M. Rejek, Kłakulak, Kamiński, Poślednik (65’ Ratajczak), J. Rejek, Wawrzyniak, K. Kmiecik, M. Kmiecik, Sierpowski
Dąbroczanka: Szuba – B. Gendera, Maciejewski (82’ Biernat), Pospiech, T. Malcherek, N. Malcherek (80’ Kubiak), Mierzwicki (62’ Szymczak), Gościański (70’ O. Ptak), Kokot (62’ M. Kozłowski), Ratajczak (70’ Robakowski)

Juna-Trans Stare Oborzyska – Wisła Borek Wlkp. 2 : 3 (1 : 2)
0 : 1 – Krzysztof Konieczny (10’)
0 : 2 – Patryk Juskowiak (13’)
1 : 2 – Rafał Jankowski (31’)
2 : 2 – z rzutu karnego (61’)
3 : 2 - (90+2)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Juskowiak, Andrzejczak, Gościniak, Andrzejewski (76’ K. Grzemski), M. Grzemski (86’ Roszak), Wyrzykiewicz (63’ Kaźmierczak), Bruder, Konieczny (84’ Dopierała), Majchrzak (76’ Robak)