Przełamanie Wisły, Piast na właściwych torach

Przełamanie Wisły, Piast na właściwych torach - Zdjęcie główne

Za nami trzecia kolejka w klasie okręgowej. Dla zespołów powiatu gostyńskiego była udana. Piast Poniec utrzymał pierwsze miejsce. Sokół Chwałkowo jest w czołówce. Przełamała się Wisła Borek Wielkopolski, natomiast mają, o czym myśleć w Pudliszkach po wysokiej porażce w Miejskiej Górce.

W piątek trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł Piast Poniec. Drużyna Andrzeja Loksia pokonała Juna-Trans Stare Oborzyska 3 : 0. Początek spotkania dla gospodarzy nie był łatwy. – Przez pierwsze pół godziny goście wyglądali od nas lepiej. Klarownych sytuacji nie mieli, jednak prezentowali się dobrze. Jesteśmy na dobrych torach. Czekałem na to spotkanie, bo wcześniejsi przeciwnicy byli słabsi i nie chciałem oceniać mojej drużyny. Teraz mogę stwierdzić, że jest dobrze – powiedział Andrzej Lokś. Piast z kompletem punktów prowadzi w grupie piątej. Na drugim miejscu jest Sparta Miejska Górka, która rozgromiła Zjednoczonych Pudliszki 7 : 1. Gospodarze prowadzili do przerwy 2 : 0. – Pierwsza połowa mogła zakończyć się lepszym dla nas wynikiem. Mieliśmy dwie sytuacje i mogło być nawet 2 : 2 – powiedział kierownik Zjednoczonych Pudliszki Maciej Woźniakowski. W czołówce utrzymuje się beniaminek z Chwałkowa. W niedzielę Sokół wygrał z Gromem Czacz. Wygrana trenera Sokoła cieszy, jednak Sławomir Gintowt ma inny problem. – Spotkanie mogliśmy zamknąć w 20 minutach. Mogło być już 4 : 0. Niestety oddaliśmy inicjatywę i goście zdobyli gola. Jeszcze w pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie. W drugiej połowie zagraliśmy skutecznie. Zdobyliśmy jeszcze trzy gole. Przeciwnik próbował się odgryzać, jednak zabrakło trochę argumentów. Niestety naszą wygraną okupiliśmy kontuzjami Dawida Pospiecha i Jakuba Kubiaka – powiedział Sławomir Gintowt. Pierwsze punkty w sezonie zdobyła Wisła Borek Wielkopolski. Przed własną publicznością drużyna z Borku Wlkp. pokonała Zielonych Koźminek 2 : 1. Gospodarze prowadzili po przerwie 2 : 0. Mieli kolejne okazje do zdobycia goli. Nie wykorzystali ich i końcówka spotkania była nerwowa. - Powinniśmy to spotkanie wygrać wyżej. Przy stanie 2 : 0 sytuacji bramkowych nie wykorzystali Adrian Derwich i Marcin Tomczak. Goście zdobyli bramkę kontaktową i w końcówce mogli nawet doprowadzić do remisu, jednak Piotrek Baran zblokował groźną akcję przyjezdnych. Dobrze, że bramka nie padła, bo mielibyśmy czego żałować - powiedział po meczu trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński.