Przełamanie Piasta Poniec. Dąbroczanka Pępowo w odwrocie

Autor: | Zdjęcie: Facebook Dąbroczanka Pępowo

Przełamanie Piasta Poniec. Dąbroczanka Pępowo w odwrocie - Zdjęcie główne

Dąbroczanka Pępowo doznała pierwszej porażkiw rundzie wiosennej | foto Facebook Dąbroczanka Pępowo

Sport Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł Piast Poniec. Piłkarze Jerzego Radojewskiego pokonali w derbach Wisłę Borek Wielkopolski 2:1 i przeskoczyli w tabeli sobotniego rywala. Dramatyczny mecz w niedzielę rozegrali piłkarze Sokoła Chwałkowo. Dąbroczanka Pępowo w 18. kolejce punktów nie zdobyła.

Piast Poniec w dwóch pierwszych meczach poniżej oczekiwań

Piast Poniec w pierwszych dwóch kolejkach zawiódł. Słabe wyniki spowodowały, że drużyna Jerzego Radojewskiego spadła na czwarte miejsce. Miejsce Piasta na podium zajęła Wisła Borek Wielkopolski. Właśnie te dwie drużyny spotkały się w sobotę w derbach powiatu gostyńskiego. Po pierwszej połowie więcej powodów do zadowolenia mieli gospodarze. Po golu Mateusza Majchrzaka Wisła prowadziła 1:0. Losy spotkania odwróciły się w 53. minucie. Krzysztof Karch wykorzystał rzut karny. Goście grali z przewagą jednego zawodnika (dwie zółte kartki zobaczył Szymon Andrzejczak) i w 79. minucie to wykorzystali. Gola na wagę pierwszego wiosennego zwycięstwa zdobył Piotr Łoskot.

Dąbroczanka Pępowo celu nie osiągnęła

Trener Tomasz Leciejewski chciał zdobyć w pierwszych trzech meczach rundy wiosennej dziewięć punktów. Po wygranych z Gromem Czacz i Sokołem Chwałkowo kolejnym przeciwnikiem w drodze do celu był Helios Czempiń. Goście pierwsi zdobyli bramkę, ale w 12. minucie było już 1:1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 2:1, bo po raz drugi piłkę w bramce Dąbroczanki umieścił Szymon Wichtowski. Nikodem Malcherek nie chciał być gorszy i w 65.minucie też zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Gospodarze próbowali to spotkanie wygrać, a po ostatnim gwizdku zostali z niczym. Helios wygrał 3:2.

Trzy punkty wywalczył w niedzielę Sokół Chwałkowo w Jaraczewie. Goście zdobyli gola w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Po faulu na Jakubie Kubiaku rzut karny wykorzystał Marcina Rejek.

Wisła Borek Wlkp. - Piast Poniec 1 : 2 (1:0)

1 : 0 – Mateusz Majchrzak (33')
1 : 1 – Krzysztof Karch - z rzutu karnego (53')
1 : 2 – Piotr Łoskot (79')
Wisła: Kubiak – Błaszczyk, Juskowiak (84' Gawroński), Sz. Andrzejczak, Gościniak, Andrzejewski (66' Kasprzak), M. Grzemski, Majchrzak (74' Wyrzykiewicz), Bruder, Konieczny, Walkowiak (54' Kędziora)
Piast: Banaszak – Kaczmarek, Klimasz, Lokś, Ramota, Andrzejak (78' Lorenc), Ł. Hajduk, Matecki, Karch, Bolewicz, Wydmuch (46' Łoskot)

Dąbroczanka Pępowo – Halios Czempiń 2:3 (1:2)

0 : 1 – Szymon Wichtowski (10’)
1 : 1 – Nikodem Malcherrek (12’)
1 : 2 – Szymon Wichtowski (17’)
2 : 2 – Nikodem Malcherek (65’)
2 : 3 – Tadeusz Sarbinowski (75’)
Dabroczanka: Kwiatkowski – M. Kozłowski (80’ Berger), Ptak (60’ Mierzwicki), Maciejewski, Betowski, Łyszczak, Szymczak, Gościański (70’ Norkiewicz), T. Malcherek, Wciórka (50’ Ratajczak), N. Malcherek

GKS Jaraczewo – Sokół Chwałkowo 0 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Marcin Rejek – z rzutu karnego (90+4)
Sokół: J. Naskrent - Frąckowiak, Bartkowiak, D. Naskrent, Pospiech (82’ Wawrzyniak), M. Kmiecik, M. Rejek, Moryson, J. Rejek (46’ Gubański), Kłakulak, Kubiak