Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Przełamanie Korony w wielkim stylu - Zdjęcie główne

Korona Piaski wygrała w Słupcy | foto archiwum ŻG

Sport Ponad miesiąc czekali kibice na wygraną Korony Piaski. W sobotę zawodnicy Michała Roszaka wygrali i zrobili to w bardzo dobrym stylu. SKP Słupca – Korona Piaski 0 : 4

Zespół Michała Roszaka od wielu tygodni boryka się z problemami kadrowymi. Przed meczem z SKP Słupca trener Michał Roszak znów nie mógł skorzystać z kilku zawodników. Lista nieobecnych była długa. W składzie na sobotni mecz zabrakło: Huberta Szymczaka, Tobiasza Szymczaka, Jakuba Wojtyczki i Jakuba Draszczyka. Od początku meczu 12. kolejki goście zagrali agresywnie. Walczyli o każdy metr boiska w Słupcy. W 31. minucie Korona wyszła na prowadzenie. Gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Szymon Słoma. Goście poszli na ciosem. W 33. minucie na strzał z dystansu zdecydował Mikołaj Dorsz. Piłka odbiła się od poprzeczki. Przejął ją Szymon Słoma i pokonał golkipera SKP po raz drugi. Piłkarze Korony grali uważnie i w drugiej części pojedynku przypieczętowali wygraną. W 76. minucie prowadzenie gości podwyższył Przemysław Frąckowiak, a dwie minuty później wynik spotkania ustalił Piotr Sarbinowski.

- Zagraliśmy dobry mecz. Wyeliminowaliśmy atuty przeciwnika. Mieliśmy przewagę w sytuacjach i myślę, że w meczu też. Zagraliśmy od początku twardo, zdecydowanie. Każde nasze wejście było na pograniczu faulu. Gospodarze nie mieli za dużo wolnego miejsca. To był nasz atut. Graliśmy twardo w obronie poczynając od pierwszej naszej linii. To zaprocentowało – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Po sobotnim zwycięstwie Korona Piaski awansowała na 16. miejsce. W 13. kolejce drużyna Michała Roszaka podejmować będzie Victorię Ostrzeszów.

– Victoria jest za nami, ale to bardzo niewygodny przeciwnik. Mają siłę ofensywną, ale trochę brakuje im szczęścia. To będzie bardzo ważny mecz. Jeszcze nie zdobyliśmy kompletu punktów u siebie. Czas to zrobić – mówi trener Korony Piaski.

SKP Słupca – Korona Piaski 0 : 4 (0 : 2)
0 : 1 – Szymon Słoma (31’)
0 : 2 – Szymon Słoma (33’)
0 : 3 – Przemysław Frąckowiak (76’)
0 : 4 – Piotr Sarbinowski (78’)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Cubal, Skowron, Frąckowiak, Rerak, Nowak, P. Draszczyk (80’ Tor Junior Kondok), Słoma (85’ P. Jankowiak), Dorsz (88’ K. Jankowiak), Sarbinowski (90’ Urbański)