Przełamanie Korony Piaski w meczu z SKP Słupca

SportPiłkarze Korony Piaski odetchnęli z ulgą. W sobotę drużyna Michała Roszaka odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo. W meczu z SKP wygrana przyszła dość łatwo.

Piłkarska wiosna nie układa się, tak jakby sobie tego życzyli kibice Korony Piaski. W pierwszych trzech meczach zespół Michała Roszaka zdobył tylko jeden punkt. Przewaga nad strefą spadkową zmalałą do pięciu punktów.

W sobotę Korona Piaski podejmowała ostatnią drużynę z tabeli (nie licząc Victorii Skarszew, która wycofała się w rozgrywek). Gospodarze musieli ten mecz bezwzględnie wygrać, by mieć większy komfort gry w kolejnych spotkaniach.

Wygrana przyszła nadspodziewanie łatwo. W 4. minucie z rogu boiska piłkę dośrodkował Mateusz Dunaj, a Dawid Przybyszewskie skierował ją do bramki SKP. Przy drugiej bramce asystę zaliczył Jędrzej Ludwiczak. Długie podanie obrońcy Korony wykorzystał Piotr Sarbinowski. W 21. minucie gospodarze prowadzili już 3 : 0. Na liście strzelców znalazł się Patryk Draszczyk. Mocną stroną miejscowych zawodników w sobotę były stałe fragmenty gry. Po rzucie rożnym w 39. minucie gospodarze zdobyli czwartą bramkę. Po dośrodkowaniu Alana Janowskiego futbolówkę do własnej bramki skierował Mateusz Sołtysiak. W drugiej połowie prowadzenie podwyższyli Dawid Przybyszewski oraz Piotr Sarbinowski i Korona wygrała 6 : 0.

- Przełamaliśmy się dzisiaj w mocny sposób. Na pewno łatwiej nam się pojedzie na wyjazd do Centry. Udamy się tam z wygranym meczem na koncie. Będzie się lepiej grało i o to chodziło. Zdecydowanie prowadziliśmy dzisiaj grę i mamy wysokie zwycięstwo. Bramki były konsekwencją, że mieliśmy dzisiaj dużo miejsca i tych sytuacji w pierwszej połowie sobie wypracowaliśmy. Fajnie, że nie musieliśmy długo czekać na pierwszego gola. Przyłożyliśmy się do stałych fragmentów w tym tygodniu i to było dzisiaj naszą mocną stroną, Naszym celem było zwycięstwo. Bez względu na wszystko. Okazało się, że wygraliśmy łatwy sposób – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Wyraźne prowadzenie pozwoliło trenerowi Michałowi Roszakowi na szybsze wprowadzenie na boisko zawodników rezerwowych. W 77. na boisko wszedł Bartosz Żalik. Dla wychowanka Korony Piaski był to debiut między słupkami w pierwszej drużynie.

Korona Piaski – SKP Słupca 6 : 0 (4 : 0)
1 : 0 – Dawid Przybyszewski (5')
2 : 0 – Piotr Sarbinowski (10')
3 : 0 – Patryk Draszczyk (21')
4 : 0 – Mateusz Sołtysiak – samobójcza (39')
5 : 0 – Dawid Przybyszewski (48')
6 : 0 – Piotr Sarbinowski (62')
Korona: Michałowicz (77' Żalik)– Tomaszewski, Ludwiczak, Skowron, Janowski, Draszczyk (46' Kręgielczak), Rerak (65' Frąckowiak), Szymczak (57' Gendera), Dunaj (57' Woźniak), Przybyszewski, Sarbinowski (70' Kokociński)