Przełamali przeciwnika w drugiej połowie

Sport Futsal Gostyń wysoko pokonał KP Wooden Villa Września 9 : 4. Początek niedzielnego meczu nie zapowiadał wygranej gospodarzy. Po czternastu minutach meczu w hali gostyńskiego liceum goście prowadzili 2 : 0.

W niedzielę swój trzeci mecz w II Lidze Futsalu gr. 1 rozegrała drużyna Dariusza Łagody. Futsal Gostyń przed tym pojedynkiem miał na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Mecz z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański zespołowi z Gostynia zupełnie wyszedł. W niedzielę zawodnicy Futsalu Gostyń mogli się zrehabilitować. Początek pojedynku z KP Wooden Villa Września nie był łatwy dla gospodarzy. Zespół z Wrześni wywierał dużą presję na miejscowych zawodników. Gdy mecz się trochę wyrównał goście zdobyli dwie bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 3 : 2 dla przyjezdnych. Po zmianie stron zespół Dariusza Łagody przełamał przeciwnika. Po golach Karola Wojciechowskiego i Sławomira Kuzi gospodarze wyszli na prowadzenie. Goście w 32. minucie doprowadzili do remisu, ale w końcówce tego pojedynku zupełnie się pogubili. Gospodarze zdobyli jeszcze pięć goli i wygrali 9 : 4, czego pierwsza połowa nie zapowiadała.

- Spodziewaliśmy się, że przeciwnik od początku nas zaatakuje. W kolejnym meczu brakuje nam dobrego początku. Zmiany czwórek, pojedyncze zmiany pomiędzy zawodnikami przyniosły korzyść. Przegrywaliśmy po pierwszej połowie, ale byłem spokojny o losy tego spotkania. W szatni mieliśmy fajną rozmowę. Na drugą połowę wychodziliśmy z wiarą wygrania tego pojedynku. Chcieliśmy od początku drugiej części ruszyć na nich. Zrobić to, co oni z nami w pierwszej połowie. Złapaliśmy ich. Drużyna pokazała charakter do samego końca. Nie było odpuszczania centymetra parkietu – podsumował trener Futsalu Gostyń Dariusz Łagoda.

Futsal Gostyń – KP Wooden Villa Września 9 : 4 (2 : 3)
0 : 1 – (9’)
0 : 2 – (14’)
1 : 2 – Tomasz Majchrzak (16’)
1 : 3 – (19’)
2 : 3 – Przemysław Czajka (20’)
3 : 3 – Karol Wojciechowski (29’)
4 : 3 – Sławomir Kuzia (31’)