Reklama

PROEKO IV liga i Puchar Polski zgodnie z planem

Opublikowano: 19 marca 2021 18:00
Autor: Sławomir Hajduk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wydał kolejny komunikat dotyczący rozgrywek piłkarskich. Najbliższa kolejka PROEKO IV ligi i 1/8 Fortuna Pucharu Polski odbędą się zgodnie z planem.

Reklama

W czwartek Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o wstrzymaniu rozgrywek od V ligi do klasy B włącznie. Nadzieję na kontynuowanie rywalizacji w czwartej lidze miała jeszcze Pinsel-Peter Krobianka Krobia, która walczy o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. W przyszłym tygodniu drużyna Dariusza Wiśniewicza ma też zaplanowany mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski z Sokołem Kleczew. Dzisiaj Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję i jest ona korzystna dla klubu z Krobi. Najbliższe mecze drużyny Dariusza Wiśniewicza odbędą się.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

"Rozgrywki PROEKO IV ligi oraz mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, które zostały zaplanowane na przyszły tydzień, będą rozegrane zgodnie z planem.

Od momentu zapowiedzi zaostrzenia przepisów przez władze, Wielkopolski ZPN prowadził intensywne rozmowy z przedstawicielami klubów dotyczące spełniania warunków kontynuacji rozgrywek. Takie rozwiązanie było brane pod uwagę tylko w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy danej rywalizacji będą w stanie dostosować się do obowiązujących obostrzeń. Ostatecznie po licznych działaniach podejmowanych indywidualnie z klubami, udało się ten warunek spełnić. Wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach PROEKO IV ligi pisemnie potwierdziły, że spełniają wymogi dopuszczające je do organizacji i uczestnictwa w zajęciach sportowych*.

Tym samym zaplanowane serie gier zarówno w grupie mistrzowskiej jak i spadkowej PROEKO IV ligi odbywać się będą zgodnie z planem. Oznacza to również, że bez przeszkód rozegrane zostaną także mecze 1/8 finału Pucharu Polski, które zaplanowano na 24 marca.

*Przy podejmowanych działaniach bazowano na zapowiedziach określonego poziomu obostrzeń obecnie obowiązujących w województwach objętych większymi restrykcjami, które zgodnie z dotychczasowym przekazem, mają zostać wprowadzone w takiej samej formie w skali całego kraju."

Pinsel-Peter Krobianka Krobia w sobotę już o godzinie 11.00 podejmować będzie w Pudliszkach Olimpię Koło. Natomiast w środę 24 marca o godz. 16.00 rozpocznie się w Pudliszkach pojedynek 1/8 Fortuna Pucharu Polski Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Sokół Kleczew.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Piotr B.

  To jest kraj , który nazywa się Polska. W decyzjach rządzących naszym państwem nie ma za grosz logiki. Chaos , chaos i na końcu PiS.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -1

  Obywatel

  To jest ten wirus czy nie ?! Ktoś chyba na głowę upadł pozwalając kopać piłkę amatora a ludzia zamykają miejsca pracy

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  LKS

  Jedna z wielu "bzdurnych"decyzji Naszego Rządu któremu wtóruje WZPN pozwalając grać IV Lidze a zakazując grać niższym ligom. Po prostu brak słów i co tu jeszcze można dodać no NIC.