Reklama

Prace modernizacyjne idą zgodnie z planem

Opublikowano: śr, 30 paź 2019 15:40
Autor:

Prace modernizacyjne idą zgodnie z planem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Na terenie stadionu sportowego, należącego do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu od kilku miesięcy trwają prace inwestycyjne, z których bardzo dumny jest dyrektor Zbigniew Kordus.

Na początku sierpnia rozpoczęła się przebudowa budynku gospodarczo-biurowego. Znajdujące się na parterze garaże i pomieszczenia gospodarcze wkrótce zamienią się na szatnie wraz z sanitariatami i zapleczem socjalnym dla piłkarzy goszczących w Gostyniu podczas rozgrywek, a także dla trenujących w klubie Kania Gostyń. Wykonawca - przedsiębiorstwo handlowo-usługowe z gminy Śrem ma na zrealizowanie zadania 150 dni.

- Obecnie są zamontowane stropy, w środku powstały ścianki działowe. Rozpoczynają się prace instalacyjne. Po 1 listopada ma być montowana konstrukcja związana z oszkleniem frontu budynku. Prace idą zgodnie z planem - mówi Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.

O wyposażenie szatni zadba gostyński ośrodek sportu. Szatnie, na które zamieniły się garaże i pomieszczenia magazynowe, mieszczące się w biurowcu OSiR-u, zostaną oddane do użytku w 2020 roku. - Termin zakończenia inwestycji mija w tym roku, ale trzeba będzie załatwić wszelkie sprawy techniczne, odebrać inwestycję i poczekać na uprawomocnienie decyzji - dodaje dyrektor Kordus.

Szatnie powstają w miejscu garaży, które były różnej wielkości. Po przebudowie będą tam 3 szatnie reprezentacyjne dla piłkarzy i gości, którzy do Gostynia przyjeżdżają na mecze. Powstaną też szatnie, z których będą korzystali trenujący z młodszych drużyn klubu Kania Gostyń i 1 szatnia dla osób niepełnosprawnych. Firma z okolic Śremu zobowiązała się wykonać zadanie za około 1 288 498 zł.

Jednocześnie trwa budowa drogi dookoła stadionu głównego w Gostyniu. Dotychczasowa droga dojazdowa od ul. Sportowej do biura, a także od strony bramy przy ul. Starogostyńskiej (pomiędzy boiskiem głównym, a „średnim” z szutrowej zamieni się na jeden ciąg wyłożony kostką brukową. Wykonaniem inwestycji zajmuje się przedsiębiorstwo WIT-Bud w Gostynia. Przebudowa drogi będzie kosztowała blisko 300 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE