Porażka Korony okraszona dwiema czerwonymi kartkami

Sport Po wygranej z liderem oczekiwania na punkty w Piaskach wzrosły. Niestety Korona Piaski przegrała z Kotwicą Kórnik 1 : 2. Gospodarze kończyli mecz 16. kolejki ARTBUD czwartej ligi w dziewiątkę, bo czerwone kartki zobaczyli Daniel Tomaszewski i Piotr Sarbinowski.

Po wygranej z liderem czwartej ligi uzasadnione było oczekiwanie, że w meczu z Kotwicą Kórnik beniaminek z Piasków poprawi swój dorobek. Wiara w kolejny udany występ była duża, ale punktów Korona nie zdobyła. Goście zadali dwa szybkie ciosy w drugiej części spotkania. W 54. minucie Sebastiana Kmiecika pokonał Dawid Urbanek. Cztery minuty później padł kolejny gol w czwartkowym meczu. Dośrodkowanie z prawej strony bramki Korony zamknął Hubert Babicz. Korona znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, ale nadzieja na punkty odżyła w 68. minucie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Daniel Tomaszewski. Złą interwencję bramkarza Kotwicy wykorzystał Piotr Sarbinowski. Napastnik Korony głową skierował piłkę w stronę bramki gości. Lot futbolówki przeciął Radosław Jasiński i dopiero po kontakcie z zawodnikiem Kotwicy znalazła się w bramce. Do remisu gospodarze nie doprowadzili i trzy punkty pojechały do Kórnika.

- Momentami nasza gra była dobra. Graliśmy konsekwentnie. Było 0 : 0. Mieliśmy grać spokojnie, to się rzuciliśmy do przodu. Zmierzyliśmy się z solidnym zespołem. Kotwica ma tylko trzy porażki. Były momenty, że rywalizowaliśmy jak równy z równym i to było widać. Nie byliśmy gorszym zespołem. Pierwszy gol padł po dobrej akcji. Mocno zagrana piłka. Nie ma za bardzo kogo winić. W drugiej sytuacji straciliśmy piłkę przy rozegraniu. Dopiero potem zaczęliśmy grać, gonić. Strzeliliśmy bramkę. Potem głupie zachowania zawodników. Dostaliśmy dzisiaj bezsensowne kartki – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona kończyła czwartkowy mecz w dziewiątkę. W doliczonym czasie gry Daniel Tomaszewski zobaczył drugą zółtą kartkę, a chwilę później czerwoną za brutalny faul otrzymał Piotr Sarbinowski.

Korona Piaski - Kotwica Kórnik 1 : 2 (0 : 0)
0 : 1 - Dawid Urbanek (54')
0 : 2 - Hubert Babicz (58')
1 : 2 - Radosław Jasiński - samobójcza (68')
Korona: Kmiecik - Tomaszewski, Skowron, Cubal, Frąckowiak (32' P. Draszczyk), Rerak, Nowak, Słoma (64' H. Szymczak), Dorsz, J. Draszczyk (74' Junior Kondok Simon Tor), Sarbinowski