Reklama

Pokonali wszystkich. Nasi strażacy najlepsi w Wielkopolsce

Opublikowano: ndz, 14 lut 2016 15:31
Autor:

Pokonali wszystkich. Nasi strażacy najlepsi w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Pokonali prawie wszystkie zespoły, z którymi przyszło im się zmierzyć, łącznie z ubiegłorocznym mistrzem. Poziom, jak przekonywali organizatorzy, był bardzo wyrównany, a oni walczyli do ostatnich minut. OSP Kunowo reprezentowało wczoraj nasz powiat na IV Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP Województwa Wielkopolskiego w hali sportowo – widowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim. Ochotnicy z Kunowa do domu wrócili ze złotymi medalami.

Do udziału w sportowym wydarzeniu zgłosiło się 13 drużyn OSP, reprezentujących 12 powiatów, w tym między innymi z powiatów: rawickiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, czy pleszewskiego, skąd przyjechali ubiegłoroczni mistrzowie – OSP Chocz.

Rozgrywki odbywały się od wczesnych godzin rannych. Strażakom z Kunowa po wygraniu grupy A po raz drugi przyszło się zmierzyć się z OSP Chocz – ubiegłorocznymi zwycięzcami. Trzymające do ostatniej chwili w napięciu spotkanie, zakończyło się wynikiem 3:2 dla ochotników reprezentujących powiat gostyński, którzy tym samym nie pozwolili obronić swoim rywalom osiągniętego w roku 2015 tytułu. – Nie można powiedzieć, że powiecie gostyńskim nie wiedzą, że się gra. Cieszę się, że jest taka reprezentacja, że wyszliśmy z grupy na I miejscu – komentował w rozmowie z Życiem Gostynia Grzegorz Marszałek, prezes zarządu  Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. W tym roku udział w spotkaniu wzięło mniej drużyn niż w roku ubiegłym. Wiązało się to z istotnymi zmianami w regulaminie – każdy zawodnik musiał okazać legitymację strażacką, aby uniknąć sytuacji, iż na boisku znajdują się wyłącznie zawodowcy.        

Ochotnicy z Kunowa niebawem będą reprezentować nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim. 

Wyniki:

I miejsce: OSP Kunowo

II miejsce: OSP Chocz

III miejsce: OSP Gowarzewo

IV miejsce: OSP Osiek

Więcej w kolejnym Życiu Gostynia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE