Reklama

Pokazali się w zaciętej rywalizacji

Opublikowano: sob, 21 gru 2019 15:40
Autor:

Pokazali się w zaciętej rywalizacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” zabłysnął podczas zawodów dla najmłodszych i młodych karateków w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate, które odbyły się w Kórniku. W zaciętej rywalizacji wywalczył 5 złotych medali.Turniej był znakomitą okazją do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. Wzięło w nim udział 248 zawodników z 19 klubów karate z Wielkopolski i województw ościennych. Uczestnicy startowali w konkurencjach KIHON, KATA i KUMITE. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” pokazał się z bardzo dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczył w sumie 8 medali, w tym pięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe.

Po podsumowaniu wyników turnieju gostyńskich karateków czekała jeszcze jedna niespodzianka. Dowiedzieli się, że TKKF „TĘCZA” zajęło 2 miejsce w klasyfikacji medalowej drużynowej i 3 miejsce w klasyfikacji punktowej! Uczestnicy Ligii Karate otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy,
 

- Sukces gostyniaków i piaskowianki jest tym większy, że zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie doskonale i zajęli bardzo dobre miejsca. Codzienna praca na treningach owocuje - podkreślił Mieczysław Polewski, kierownik ekipy, podsumowując start w turnieju w Kórniku.

Towarzyszący mu sensei Marcin Danek wskazał na bardzo dobry start i postępy Tobiasza Michnowskiego, który znalazł się tuż za podium, na 4 miejscu. Do osiągnięć odniósł się także Shihan Waldemar Szwedek.

- Gratuluję wszystkim młodym zawodnikom uzyskanych wyników, które pokazują, że mimo czterdziestolecia działalności „TĘCZA” ma się cały czas świetnie - powiedział.

Złote medale wywalczyli - w licznie obsadzonych konkurencjach:

a) Daria Pietrzyk (z Piasków) w kata indywidualne 7 kyu i wyższe dziewcząt (2004-2002)

b) Zuzanna Chuda w kata indywidualne białe i żółte pasy dziewcząt (2009-2007)

c) Piotr Feledziak w kata indywidualne białe i żółte pasy chłopców (2006-2002)

d) Tymon Gendera w kata indywidualne białe i żółte pasy chłopców (2010 i młodsi)

e) Julita Fabian, Gabriela Matyla, Zuzanna Chuda w kata drużynowe mieszane (2009 i młodsi).

Srebrny medal wywalczony przez młodych karateków z Gostynia zdobyli: Wojciech Kuberka, Olaf Rybakowski i Tymon Gendera w konkurencji kata drużynowe mieszane (2009 i młodsi).

Brązowe medale – po zaciętych zmaganiach – zdobyli:

a) Julita Fabian w konkurencji kata indywidualne białe i żółte pasy dziewcząt (2010 i młodsze)

b) Gabriela Matyla w kata indywidualne (7 kyu i wyższe) dziewcząt (2008 i młodsze)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE