Krobianka lepsza od Ostrovii

Autor: | Zdjęcie: Marek Piechel

Krobianka lepsza od Ostrovii - Zdjęcie główne

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 3 : 1 | foto Marek Piechel

Sport Pinsel-Peter Krobianka Krobia zdobyła trzy punkty w meczu byłych czwartoligowców. Drużyna Wojciecha Bzdęgi pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3 : 1.

W poprzednim sezonie Pinsel-Peter Krobianka Krobia i Ostrovia Ostrów Wielkopolski rywalizowały na boiskach czwartoligowych, jednak nie zdołały się utrzymać na tym poziomie rozgrywkowym. Po spadku drużyny te były zaliczane do grona  faworytów trzeciej grupy piątej ligi. Ostrovia i Krobianka pogubiły punkty na początku sezonu i kolejna strata nie wchodziła w grę. Pierwsza część pojedynku w Pudliszkach zakończyła się prowadzeniem Krobianki 2 : 0. W 24. minucie z rzutu rożnego gola zdobył Fryderyk Kokot. Osiem minut później do kapitulacji golkipera Ostrovii zmusił Mateusz Górkowski. Prowadzenie gospodarzy mogło być wyższe, jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz drużyny przyjezdnej. W 70. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową, a mogło być zupełnie inaczej. Po strzale Aleksandra Naskręta piłka odbiła się od poprzeczki i Ostrovia wyszła z kontrą, która zakończyła się bramką. Było trochę nerwów w szeregach gospodarzy, ale punkty zostały w Pudliszkach. Wygraną Krobianki przypieczętował Tomasz Szumny.

- Zdecydowanie pierwsza połowa należała do nas. Mogliśmy jeszcze dołożyć przynajmniej jedną bramkę, bo były ku temu sytuacje i myślę, że przeciwnik miałby już wtedy z nami naprawdę trudną przeprawę. Jednak pomimo strzelonych goli musimy być mocniej skoncentrowani. Mecz trwa 90 minut. Nie może wdzierać się w naszą grę rozluźnienie. Druga połowa to wymiana ciosów. Sporo sytuacji po jednej i drugiej stronie. Czas walki. Stracona bramka wprowadziła pewną nerwowość, ale kolejny raz pokazaliśmy charakter i zaangażowanie. Zasłużenie wygrywamy. Cieszy, że znów zawodnicy którzy pojawiają się po przerwie dają drużynie odpowiednią jakość - podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Po szóstej kolejce Pinsel-Peter Krobianka Krobia zajmuje ze stratą pięciu punktów do lidera czwarte miejsce w trzciej grupie piątej ligi.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Ostrovia Ostrów Wlkp. 3 : 1 (2 : 0)
1 : 0 – Fryderyk Kokot (24’)
2 : 0 – Mateusz Górkowski (32’)
2 : 1 – (70’)
3 : 1 – Tomasz Szumny (89’)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Jędrzej Knapp (75’ Brodziak), Piróg, Pospiech (52’ Szumny), Kokot, Glapiak, Urbański (65’ Szpurka), Bzdęga, Gembiak (75’ Omelchenko), Górkowski (80’ Mikołajczak), Wachowiak (46’ Naskręt)