Początek Futsalu Gostyń był wyśmienity

Sport W pierwszym meczu 2022 roku Futsal Gostyń był bliski niespodzianki. Drużyna Dariusza Łagody prowadziła z Futsalem Świecie 2 : 0, ale w drugiej połowie lider II Ligi Futsalu zrobił to co do niego należało. Goście wygrali 6 : 4.

W meczu otwierającym rundę rewanżową II Ligi Futsalu drużyna Dariusza Łagody podejmowała Futsal Świecie. Z tym samym przeciwnikiem Futsal Gostyń kończył rok 2021. O ile cały rok był dobry w wykonaniu zespołu z Gostynia, to sam ostatni pojedynek zupełnie nie wyszedł. Futsal Świecie wygrał 14 : 5. W niedziele była zatem okazja do rewanżu. Zaczęło się doskonale dla gospodarzy. Po trafieniach Tomasza Nojmana i Sławomira Kuzi Futsal Gostyń prowadził 2 : 0. Była szansa na trzeciego gola. Niestety Sławomir Kuzia nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, choć wcześniej był skuteczny w tym elemencie. Zespoły schodziły do szatni z wynikiem 2 : 2. W drugiej połowie lider złamał gospodarzy. Po strzale Krzysztofa Pakosza miejscowi prowadzili 3 : 2, ale w kolejnych akcjach skuteczniejsi byli goście, którzy wyszli na prowadzenie i zmierzali po wygraną. W 38. minucie Krystian Klupś zdobył bramkę kontaktową, jednak ostatnie słowo należało do lidera. Futsal Świecie wygrał 6 : 4, ale drużyna z Gostynia pokazała, że może toczyć wyrównany bój z najlepszymi, a przegrana 4 : 15 byłą tylko wypadkiem przy pracy.

- Mecz inny od tych z pierwszej rundy, w której to my zawsze pierwsi traciliśmy gole. Naszym założeniem było dobrze zagrać w obronie od początku. Nie stracić bramki i wykorzystać nadarzające się okazje do zdobycia gola. Początek rewelacyjny. Prowadziliśmy 2 : 0 i głupio straciliśmy gole. Mimo porażki trzeba chłopaków pochwalić. Zostawili dużo zdrowia. Mimo porażki 4 ; 6 pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Kibice oglądali dobre widowisko i na pewno nie żałują, że przyszli dzisiaj na nasz mecz - podsumował trener Futsalu Gostyń Dariusz Łagoda.

Futsal Gostyń – Futsal Świecie 4 : 6 (2 : 2)
1 : 0 – Tomasz Nojman (7’)
2 : 0 – Sławomir Kuzia (11’)
2 : 1 – Piotr Kaczkowski (13’)
2 : 2 – Piotr Kaczkowski (19’)
3 : 2 – Krzysztof Pakosz (25’)
3 : 3 – Maciej Góra (27’)
3 : 4 – Maciej Góra (29’)