Pinsel-Peter Krobianka Krobia zatrzymała zwycięski marsz lidera

Sport Lider trzeciej grupy piątej ligi przegrał pierwszy mecz w sezonie. Punkty Victorii Skarszew urwała w sobotę Pinsel-Peter Krobianka Krobia. Drużyna Wojciecha Bzdęgi wygrała 2 : 1.

Victoria Skarszew doskonale radzi sobie w bieżącym sezonie. Lider trzeciej grupy piątej ligi przed sobotnim spotkaniem z Pinsel-Peter Krobianki Krobia miał na koncie komplet zwycięstw. Pojedynek w Pudliszkach mógł doskonale rozpocząć się dla Victorii. W czwartej minucie interwencja Tomasza Dembskiego uchroniła Krobiankę przed stratą gola. W 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Mateusz Górkowski odegrał piłkę do Łukasza Glapiaka. Pomocnik Krobianki precyzyjnym uderzeniem pokonał Kacpra Nowaka. Goście doprowadzili do remisu w 40. minucie. Zawodnika lidera trzeciej grupy piątej ligi sfaulował w polu karnym Joachim Knapp. Kacper Zmyślony wykorzystał „jedenastkę”. Gospodarze długo protestowali po tej sytuacji, bo ich zdaniem zawodnik gości był na "pozycji spalonej". Ekipa Dawida Jóźwiaka mogła pójść za ciosem. W 43. minucie Tomasz Dembski wygrał kolejny pojedynek jeden na jeden z zawodnikiem gości. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Victorii. Bramkę do szatni zdobył Joachim Knapp. W drugiej połowie spotkania kibice oglądali dużo walki, ale mało sytuacji, po których mogły paść gole. Gospodarze skutecznie bronili jednobramkowej przewagi. Krobianka wygrała 2 : 1 i zbliżyła się do Victorii na siedem punktów. Sobotni pojedynek zespoły kończyły w dziesięcioosobowym składzie. Czerwoną kartkę (za dwie żółte) z Krobianki zobaczył Jędrzej Tonkiewicz.

- Zostawiliśmy dzisiaj bardzo dużo zdrowia na boisku. U każdego zawodnika było widać skupienie i zaangażowanie. Mecz bardzo ciężki, bo rywal z najwyższej półki ligowej. Pokazaliśmy charakter i zasłużyliśmy, żeby dzisiaj podnieść z boiska trzy punkty. Kilka czynników zadecydowało o naszej wygranej. Bardzo dobrze gramy ostatnio w obronie. Kilka razy w pierwszej połowie udało się przeciwnikowi posłać dłuższe piłki za naszą obronę. Po zmianie stron to skorygowaliśmy i Victoria nie miała żadnej sytuacji - powiedział po meczu trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Victoria Skarszew 2 : 1 (2 : 1)

1 : 0 - Łukasz Glapiak (13')
1 : 1 - Kacper Zmyślony - z rzutu karnego (40')
2 : 1 - Joachim Knapp (44')
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski - Brodziak, Szumny, Piróg, Pospiech (77' Mikołajczak), Szpurka, Glapiak, Urbański (73' Tonkiewicz), Joachim Knapp (70' Hajduk), Górkowski (90' Kubacki), Naskręt (76' Wachowiak)