Pinsel-Peter Krobianka Krobia z kompletem punktów

Sport W sobotę piłkarze Pinsel-Peter Krobianki Krobia cieszyli z drugiej wygranej w sezonie. Podobnie jak na inaugurację o trzy punkty w meczu z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski nie było łatwo.

W sobotę Pinsel-Peter Krobianka Krobia rozegrała drugi mecz w sezonie 2022/2023. Na inaugurację drużyna Wojciecha Bzdęgi pokonała Zefkę Kobyla Góra 2 : 1. Gola na wagę trzech punktów gospodarze zdobyli w drugiej połowie meczu. Podobny przebieg miał pojedynek z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Gospodarze długo rozkręcali się w tym pojedynki. Dopiero przeprowadzone w drugiej połowie zmiany sprawiły, że akcje Pinsel-Peter Krobianki zaczęły się zazębiać. W 70. minucie gospodarze wyprowadzili szybką kontrę. Piłkarze gospodarzy wymienili kilka szybkich podać i Joachim Knapp zdobył pierwszego gola w meczu. W 79. minucie Marcin Masełkowski stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale przegrał pojedynek z golkiperem Białego Orła. Napastnik gospodarzy zrehabilitował się w 90. minucie ustalając wynik spotkania na 2 : 0 dla Krobianki.

- Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu. Graliśmy zbyt chaotycznie. Sporo błędów czysto piłkarskich - niedokładne podania, gorsze przyjęcie piłki. Nasza gra nie była płynna, mimo to pojawiły się okazje do zdobycia bramki. Musieliśmy też skorygować kilka rzeczy w ustawieniu. Po przerwie wyglądało to zdecydowanie lepiej. Byliśmy bardziej konkretni w swoich poczynaniach. Zaczęliśmy dominować na boisku, co przełożyło się na zdobycie dwóch goli. W defensywie również wyglądało to obiecująco. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Nie bez znaczenia było też na pewno wsparcie kibiców. Dało się wyczuć dobrą atmosferę, doceniamy to – podsumował sobotnie spotkanie trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Jak na razie Pinsel-Peter Krobianka Krobia nie straciła punktów w sezonie. Prawdziwy sprawdzian dyspozycji zawodników Wojciecha Bzdęgi nastąpi w najbliższą sobotę. Krobianka będzie podejmować lidera trzeciej grupy piątej ligi. Początek meczu z Kanią Gostyń o godz. 17.00.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2 : 0 (0 : 0)

1 : 0 – Joachim Knapp (70’)

2 : 0 – Marcin Masełkowski (90’)

Pinsel-Peter Krobianka: Klupś – Jędrzej Knapp (90’ Gembiak), Szumny, Wiśniewski, Maciej Wachowiak, Szpurka (90’ Mikołajczak), Marchewka, Glapiak (58’ Naskręt), Hajduk (61’ Bzdęga), Joachim Knapp (75’ Kozibura), Mateusz Wachowiak (53’ Masełkowski)