Piłkarze Krobianki wracali z meczu z Białym Orłem w bardzo dobrych humorach

Autor: | Zdjęcie: Marek Piechel

Piłkarze Krobianki wracali z meczu z Białym Orłem w bardzo dobrych humorach - Zdjęcie główne

Wojciech Bzdęga (z lewej) zdobył w Dobrzycy trzy gole | foto Marek Piechel

Sport Wynik jest najlepszym komentarzem po meczu Pinsel-Peter Krobianki Krobia z Białym Orłem Koźmin. Piłkarze Wojciecha Bzdęgi zdeklasowali niedzielnego rywala. Wysokie zwycięstwo to dobry prognostyk przed derbami z Kanią Gostyń.

Dla Krobianki niedzielny mecz w Dobrzycy był dopiero drugim tej wiosny. Przed tygodniem zespół Wojciecha Bzdęgi przywiózł punkt z Kobylej Góry. W niedzielę było dużo lepiej, ale też i przeciwnik był mniej wymagający. Biały-Orzeł Koźmin w pierwszych dwóch wiosennych meczach nie zdobył punktu. Bilans bramkowy 0 : 7 też dużo mówił.

Po niedzielnym meczu z Krobianką statystyki Białego-Orła Koźmin wyglądają dużo, dużo gorzej. Goście wygrali 7 : 1. Bardzo dobrą dyspozycję strzelecką zasygnalizował grający trener zespołu z Krobi. Wojciech Bzdęga zdobył trzy bramki w tym spotkaniu. Swoje pierwsze gole dla Krobianki uzyskali Mateusz Olikiewicz i Michał Łysiak.

- Wynik dzisiejszego meczu mówi sam za siebie. Przez całe spotkanie  kontrolowaliśmy jego przebieg. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie tak naprawdę jedną dogodną sytuację pod naszą bramką, poza tym większość spotkania spędziliśmy na połowie przeciwnika. W drugiej połowie - poza bramkami i kilkoma niewykorzystanymi sytuacjami - popełniliśmy błąd, tracąc piłkę na połowie rywala i tę sytuację Koźmin wykorzystał. Zdecydowane zwycięstwo w niezłym stylu na pewno cieszy. Przed nami bardzo ważne mecze. podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.

W 19. kolejce Pinsel-Peter Krobianka Krobia zagra w derbach powiatu gostyńskiego z Kanią Gostyń. Mecz w Gostyniu o godz. 16.00.

Biały-Orzeł Koźmin – Pinsel-Peter Krobianka 1 : 7 (0 : 3)
0 : 1 – Mateusz Wachowiak (11’)
0 : 2 – Wojciech Bzdęga (39’)
0 : 3 – Wojciech Bzdęga (41’)
0 : 4 – Wojciech Bzdęga (75’)
0 : 5 – Mateusz Olikiewicz (82’)
0 : 6 – Michał Łysiak (87’)
1 : 6 – Eryk Janowski (88’)
1 : 7 – Joachim Knapp (90+2)
Pinsel-Peter Krobianka: Stróżyński – Hajduk (46’ Kozibura), Szumny, Jędrzej Knapp, Maciej Wachowiak (46’ Wiśniewski), Marchewka (65’ Joachim Knapp), Glapiak (60’ Gembiak), Olikiewicz, Mateusz Glapiak, Bzdęga, Łysiak