Piłkarze Krobianki dobrze zareagowali na porażkę z Kanią

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Piłkarze Krobianki dobrze zareagowali na porażkę z Kanią - Zdjęcie główne

Mateusz Górkowski (Pinsel-Peter Krobianka Krobia) | foto archiwum ŻG

Sport Piłkarze Pinsel-Peter Krobianki szybko poprawili humor kibicom po porażce z Kanią Gostyń. W sobotę drużyna Wojciecha Bzdęgi pokonała Wartę Śrem 4 : 1 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Po meczu zadowolenia nie krył trener Krobianki. - Był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Moi zawodnicy w najlepszy sposób zareagowali na ostatnią porażkę z Kanią – stwierdził Bzdęga.

Po porażce z Kanią Gostyń w sobotę zespół Wojciecha Bzdęgi czekał kolejny trudny pojedynek. Do Pudliszek przyjechała Warta Śrem, która przed tym spotkaniem zajmowała trzecie miejsce w tabeli. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. W 4. minucie Mateusz Górkowski wykorzystał podanie od Miłosza Urbańskiego i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. W 11. minucie było już 2 : 0. W polu karnym przeciwnika sfaulowany został Mateusz Wachowiak i Miłosz Urbański zamienił „jedenastkę” na bramkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem gospodarzy. Kolejnego gola w sobotę strzelił Mateusz Górkowski. W drugiej minucie po przerwie goście zdobyli bramkę. Na odpowiedzieć gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie na czystą pozycję wyszedł Mateusz Górkowski, jednak został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Po raz drugi rzut karny wykorzystał Miłosz Urbański. Krobianka wygrała 4 : 1 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do lidera zespół z Krobi traci osiem punktów.

- Był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Moi zawodnicy w najlepszy sposób zareagowali na ostatnią porażkę z Kanią. Dzisiaj zespół pokazał swoje realne możliwości i siłę, a mimo wszystko uważam, że tych zawodników stać na jeszcze więcej. Wygraliśmy zdecydowanie, byliśmy zdyscyplinowani, skuteczni. Choć mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, które mogły zakończyć się golem. Po prostu byliśmy przekonani, w jakim celu wychodzimy na boisko i swój plan w pełni zrealizowaliśmy - powiedział trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Warta Śrem 4 : 1 (3 : 0)
1 : 0 – Mateusz Górkowski (4’)
2 : 0 – Miłosz Urbański – z rzutu karnego (11’)
3 : 0 – Mateusz Górkowski (26’)
3 : 1 – (47’)
4 : 1 – Miłosz Urbański – z rzutu karnego (53’)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Brodziak (85’ Mikołajczak), Szumny (30’ Pospiech), Piróg, Kokot, Szpurka, Tonkiewicz (60’ Glapiak), Górkowski (75’ Omelchenko), Urbański (80’ Łuczak), Bujak (65’ Gembiak), Wachowiak