Reklama

Pierwszy taki kop. Prawie 100 zawodników w Studziannie

Opublikowano: sob, 19 mar 2022 13:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Turniej Kopa Sportowego odbył się w Studziannie - małej miejscowości w gm. Borek po raz pierwszy. W rozgrywkach czynnie uczestniczył Janusz Sikora, wicestarosta gostyński. Na którym miejscu zakończył zmagania?

Henryk Siejek ze Śremu wygrał Turniej Kopa Sportowego  o puchar starosty gostyńskiego, jaki przygotowano w Studziannie.  Rozgrywki odbyły się w tej miejscowości po raz pierwszy. 

W świetlicy wiejskiej w Studzianie w gminie Borek Wlkp. tydzień temu zrobiło się głośno. Tam właśnie po raz pierwszy rozegrany został Turniej Kopa Sportowego o puchar starosty gostyńskiego. - Impreza bardzo nam się udała - cieszą się organizatorzy, którymi byli koledzy Jarosław Błaszczyk i Stanisław Glura.

Jak podkreślają, wydatną i nieocenioną pomoc przy przygotowywaniu turnieju otrzymali od swoich rodzin. Do Studzianny - wsi, która liczy około 180 mieszkańców - przyjechało  92 amatorów gry w kopa. W tej grupie było 6 pań. Zawodnicy reprezentowali powiaty: gostyński, kościański,  leszczyński, krotoszyński, rawicki, śremski, wolsztyński, ostrowski, pleszewski, kaliski i poznański. Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania. W sumie organizatorzy przygotowali 6 pucharów dla czołowych zawodników klasyfikacji open i najlepszej kobiety oraz 46 nagród. Wszystkie panie obdarowane zostały upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Zawody kopa sportowego w Studziannie wygrał Henryk Siejek ze Śremu, zdobywając komplet 20 punktów dużych  i 158 małych.  Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez starostę gostyńskiego i główną nagrodę - kuchenkę mikrofalową.  Drugie miejsce zajął Ryszard Nawrocki z Karsów z wynikiem 17,5/116 a na trzecim  miejscu uplasował się Andrzej Skórzewski z Kobylnik uzyskując 17 punktów dużych i 114 małych. 

W imprezie czynnie uczestniczył Janusz Sikora, wicestarosta gostyński, który zmagania zakończył na jedenastym miejscu.

- Obsługę techniczną zapewnili członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego z pomocą Wiktora Kabata, który sprawnie poprowadził również sekretariat turnieju - mówi Jarosław Błaszczyk.

Puchary i nagrody wręczyli Janusz Sikora i Tomasz Pawlak - przewodniczący Rady Miejskiej Borku Wlkp., w towarzystwie organizatora turnieju Jarosława Błaszczyka. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do licznych sponsorów. 

- Dzięki ich pomocy uczestnicy zmagań wysoko ocenili nasz turniej - mówi Jarosław Błaszczyk.

Wyróżnieni pucharami ufundowanymi przez przewodniczącego Rady Miejskiej Borku Wielkopolskiego - Tomasza Pawlaka zastali także najwyżej sklasyfikowani: mieszkaniec boreckiej gminy Borek Wlkp. - Marek Mikołajczak i mieszkaniec Studzianny – Sławomir Walczak. W turnieju czynnie uczestniczył Janusz Sikora, wicestarosta gostyński. Zmagania zakończył na jedenastym miejscu.

Wyniki I Turnieju Kopa Sportowego w Studziannie

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Staśkiewicz z Widziszewa;   

I miejsce Henryk Siejek ze Śremu, zdobył komplet 20 punktów dużych  i 158 małych. 

II miejsce zajął Ryszard Nawrocki z Karsów z wynikiem 17,5/116 

III miejsce - Andrzej Skórzewski z Kobylnik, uzyskując 17 punktów dużych i 114 małe, 

W czołówce znaleźli się również:

  1. Marek Mikołajczak z Borku Wlkp., 
  2. Zbigniew Sikora z Turwi, 
  3. Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina, 
  4. Grzegorz Jarczewski z Kobylina 
  5. Waldemar Walczak z Wieszczeczyna, 
  6. Sławomir Przebierała z Donatowa  
  7. Michał Dopierała ze Skokowa. 
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy