Pierwszy raz w historii taki turniej w Poniecu

Autor: | Zdjęcie: Piast POniec

Pierwszy raz w historii taki turniej w Poniecu - Zdjęcie główne

Turniej Tenisa OZTS Leszno | foto Piast POniec

SportW hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu odbył się okręgowy Turniej Tenisa OZTS Leszno. Taka impreza rozegrana została w Poniecu po raz pierwszy.

W pierwszy weekend 2024 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu miało miejsce historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy w ośrodku sportowym w Poniecu rozegrany został Turniej Tenisa Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Do walki o trofea w trzech kategoriach wiekowych (kobiet i mężczyzn) przystąpiło 75 zawodników i zawodniczek. Aż dwudziestu ośmiu zawodników walczyło w kategorii senior. Wygrał Tomasz Mrozek z KS Dąbcze. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci Piasta Poniec. Drugi był Wojciech Walencki a Wojciech Chwastyniak uplasował się na trzecim miejscu. Na miejscu medalowym uplasowała się też ich koleżanka klubowa. W kategorii kobiet trzecia była Klaudia Smektała.

- W kategorii senior poziom był bardzo wysoki. W pierwszej szóstce sklasyfikowanych zostało pięciu zawodników grających w drugiej lidze. Rozegranie turnieju nie byłoby możliwe bez pomocy Jakuba Wasilewskiego i Marcina Walenckiego, którzy wspierają rozwój tenisa stołowego w Poniecu – powiedział reprezentant Piasta Poniec Wojciech Walencki.