Pierwsze punkty Korony Piaski

Autor: | Zdjęcie: P. Witwicki

Pierwsze punkty Korony Piaski - Zdjęcie główne

Jakub Nowak (z lewej) - zdobywca gola w meczu z Jarotą Jarocin | foto P. Witwicki

SportW sobotę w Jarocinie doszło do pojedynku zespołów, które w pierwszej kolejce czwartej ligi nie zdobyły punktów. Mająca perspektywę gry we wtorek z liderem czwartej ligi Korona Piaski zdobyła cenne punkty z Jarotą.

W sobotę Jarota Jarocin podejmował Koronę Piaski. Na inaugurację sezonu 2023/2024 zespoły te nie zdobyły punktów. Jarota uległ Pogoni Łobżenica 3 : 4, a Korona przegrała na własnym boisku z Obrą Kościan. Goście solidnie przygotowywali się do tego meczu. Trener Jaroty jednak zaskoczył w tym pojedynku ustawieniem.

- Oglądałem mecz Jaroty z pierwszej kolejki. Mieliśmy swoje założenia na to spotkanie, jednak gospodarze zmienili ustawienie. Zagrali trójką w obronie. Mieliśmy trochę problemów z odpowiednim ustawieniem się – powiedział trener Korony Piaski.

W pierwszej części gry każda ze stron miała swoje sytuacje. Były okazje do zdobycia goli, ale zdecydowanie lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Michała Roszaka. Już w 4. minucie po zagraniu z prawej strony boiska uderzeniem z pierwszej piłki, prostym podbiciem piłkę w bramce gospodarzy umieścił Igor Górniak. Goście poszli za ciosem i w 27. minucie po dość podobnej akcji zdobyli drugą bramkę. Po raz pierwszy w bieżącym sezonie na listę strzelców wpisał się Jakub Nowak. Dla gospodarzy najlepszą okazję do zdobycia bramki kontaktowej miał Miłosz Kowalski, który wykonywał rzut karny. Jedenastkę obronił Arkadiusz Michałowicz.

Korona Piaski krótko po zmianie stron przypieczętowała swoją wygraną. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Marcin Jurkiewicz. Trzybramkowa przewaga pozwoliła trenerowi Michałowi Roszakowi na dokonanie zmian. W drugiej połowie na boisku w szeregach Korony pojawiło się sześciu nowych zawodników. Jednym z mich był Klaudiusz Jędrzejczak, który w ostatniej chwili dołączył do zespołu. W poprzednim sezonie występował w Lipnie Stęszew.

- Prowadziliśmy 3 : 0. Mieliśmy dobrą sytuację, a przeciwnik specjalnie nam nie zagrażał. Kadrę mamy wyrównaną, więc chętnie skorzystałem z możliwości zmian, tym bardziej że było gorąco, a niektórzy mocno się napracowali – uzasadnił swoją decyzję trener Korony Piaski.

W 78. minucie gospodarze zdobyli honorowego gola. Arkadiusza Michałowicza pokonał Maciej Sanocki.

- Te punkty dają nam większy komfort przed kolejnym spotkaniem. Pierwsza wygrana nas podbuduje. Myślę, że zawodnicy złapią teraz większy luz, bo na razie nie pokazują jeszcze tego, na co ich stać – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Jarota Jarocin – Korona Piaski 1 : 3 (0 : 2)
0 : 1 – Igor Górniak (4’)
0 : 2 – Jakub Nowak (27’)
0 : 3 – Marcin Jurkiewicz (50’)
1 : 3 – Maciej Sanocki (78’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski (75’ Jędrzejczak), Cubal, Jurkiewicz, Koszek, P. Draszczyk (60’ J. Draszczyk), Rerak, Wachowski (75’ Leciej), Górniak (60’ Paterczyk), Sworacki (65’ Grabarkiewicz), Nowak