Pierwsza porażka Korony

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życia Gostynia

Pierwsza porażka Korony - Zdjęcie główne

Szymon Słoma zdobył gola w meczu z KKS 1925 II Kalisz | foto archiwum Życia Gostynia

Sport Nie powiódł się wyjazd Korony Piaski do Kalisza. W meczu drugiej kolejki o mistrzostwo czwartej ligi beniaminek uległ rezerwom KKS-u 1925 Kalisz 1 : 3.

W drugiej kolejce IV ligi Korona Piaski udała się do Kalisza. W niedzielne południe beniaminek czwartej ligi zmierzył się z drugim zespołem KKS 1925 Kalisz. W ekipie gospodarzy nie zabrakło zawodników, którzy dzień wcześniej znaleźli się w składzie drugoligowej drużyny z Kalisza, ale nie wystąpili od początku spotkania z Wigrami Suwałki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1 : 0. Gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pierwszej części spotkania miejscowa drużyna była lepsza i zasłużenie prowadziła. W 58. minucie goście doprowadzili do remisu po strzale Szymona Słomy w długi róg. Korona mogła wyjść na prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Junior Kondok Simon Tor. Niewykorzystana sytuacja zemściła się, bo gospodarze wyszli z szybką akcją i Arkadiusz Michałowicz skapitulował po raz drugi w tym meczu. Po stracie gola piłkarze beniaminka zaatakowali odważniej. Dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak odwrócić losów spotkania w Kaliszu nie zdołali. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli trzecią bramkę.

- W pierwszej połowie musieliśmy się mocno napracować. W pierwszej kolejce Kalisz zagrał z Centrą młodzieżą. W meczu z nami system gry się nie zmienił, ale zawodnicy już tak. Było widać, że z nami gra druga liga. Gospodarze mieli w swoim składzie kilku fajnych chłopaków. Przeciwnik miał wypracowane na treningach schematy rozegrania. Wytrzymaliśmy fizycznie cały mecz i to cieszy. Walczyliśmy do końca o jeden punkt. Trzeba powiedzieć, że było blisko. W meczu kluczowa była sytuacja na 2 : 1 dla nas. Potrafiliśmy przycisnąć gospodarzy. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Pocieszamy się, że nie przegraliśmy dzisiaj z czwartoligowcem tylko drugoligowcem – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

W najbliższą sobotę o godz. 17.00 Korona Piaski rozpocznie mecz trzeciej kolejki z Polonią 1908 Marcinki Kępno.

KKS II Kalisz – Korona Piaski 3 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – (37’)
1 : 1 – Szymon Słoma (58’)
2 : 1 – (74’)
3 : 1 – (90+6’)
Korona Piaski: Michałowicz – Tomaszewski, Skowron (46’ Jankowiak), Cubal, Wojtyczka, Rerak, H. Szymczak (82’ T. Szymczak), P. Draszczyk (65’ Junior Kondok Simon Tor), Nowak, J. Draszczyk, Słoma