Piast w komplecie awansował do finału MP

Piast w komplecie awansował do finału MP - Zdjęcie główne

Trzy zespoły Piasta Poniec awansowały w mini siatkówce do finału Mistrzostw Polski KINDER+SPORT. Młodzież z Ponieca przepustki wywalczyła w finale wojewódzkim rozgrywek.

W sezonie 2019/2020 PKS Piast Poniec zgłosił do rozgrywek wojewódzkich mini siatkówki KINDER + SPORT trzy zespoły i wszystkie ekipy wywalczyły awans do finału MP (awans uzyskiwały po dwie najlepsze drużyny finałów wojewódzkich z każdej kategorii). W trójkach Filip Rychel, Filip Dwojak, Paweł Czabajski wzmocnieni Wojciechem Maćkowiakiem z IUKS Jedynka Poznań wygrali wszystkie pojedynki finału wojewódzkiego rozgrywanego w Rokietnicy 2 : 0 i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium. W czwórkach Cyprian Brodziak, Bartek Student, Maks Wasiak, Fabian Wosiński zdobyli srebrny medal, który dawał przepustkę do finału ogólnopolskiego zmagań w mini siatkówce. Po złoto w czwórkach sięgnęły Kamila Borowiec, Zosia Ratajczyk, Marysia Sobczyk, Martyna Sawarzyńska i Julia Małyszek. - Jesteśmy strasznie szczęśliwi i dumni z osiągnięć swoich podopiecznych. Zawodnikom i zawodniczkom należą się wielkie brawa. Nie tylko za ostatnie tygodnie pracy, ale za te kilka lat, gdy regularnie na treningach ciężko pracowali, by osiągnąć sukces - stwierdził trener PKS Piasta Poniec Łukasz Kubeczka. Więcej w najbliższym wydaniu Życia Gostynia.