Piast stracił punkty, ale utrzymał pierwsze miejsce

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Piast stracił punkty, ale utrzymał pierwsze miejsce - Zdjęcie główne

Piast Poniec pozostał na pierwszym miejscu po 10. kolejce w klasie orkęgowej | foto archiwum ŻG

Sport Strata punktów nie przeszkodziła Piastowi Poniec utrzymać pierwszego miejsca w tabeli. Coraz bliżej czołówki w piątej grupie klasy okręgowej jest Wisła Borek Wielkopolski.

Świadkami emocjonującego spotkania byli kibice w Czempiniu. Helios podejmował lidera z Ponieca. Drużyna Jerzego Radojewskiego dwa razy obejmowała prowadzenie, ale w 63. minucie gospodarze przybliżyli się do wygranej. Piast ma swoim składzie Piotra Łoskota, który jest „jokerem” w talii Jerzego Radojewskiego. W meczach z Sokołem Chwałkowo i Gromem Czacz Łoskot zapewnił Piastowi wygrane. Z Heliosem trafienie tego zawodnika dało jeden punkt i pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli.

Już tylko cztery punkty do lidera traci Wisła Borek Wielkopolski. W sobotę zespół Tomasza Gawrońskiego podejmował MTS Pawłowice. Kibice zobaczyli tylko jednego gola. Zdobył go junior Mateusz Majchrzak. Po 10. kolejce Wisłą zajmuje czwarte miejsce.

Po dwóch zwycięstwach jeden punkt w sobotę zdobyła Dąbroczanka Pępowo. Beniaminek zagrał na wyjeździe z Promieniem Krzywiń. Goście objęli prowadzenie w 9. minucie po strzale Piotra Kozłowskiego. Po dwóch golach Adriana Gościniaka to Promień miał przewagę jednej bramki w 52. minucie. Zespół Tomasza Leciejewskiego bardzo dobrze zareagował, bo już trzy minuty później doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Fryderyk Maciejewski.

Z zespołów powiatu gostyńskiego w klasie okręgowej punktów w 10. kolejce nie zdobył tylko Sokół Chwałkowo. W sobotę lepsza od drużyny Sławomira Gintowta była Pogoń Śmigiel. Sokół przegrał 0 : 1. W czterech ostatnich spotkaniach zespół z Chwałkowa zdobył tylko jeden punkt.

Klasa okręgowa RED BOX gr. 5

Wyniki 10. kolejki

Promień Krzywiń – Dąbroczanka Pępowo 2 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – Piotr Kozłowski (9’)
1 : 1 – Adrian Gościniak (48’)
2 : 1 – Adrian Gościniak (52’)
2 : 2 – Fryderyk Maciejewski (55’)
Dąbroczanka: Pakosz – Betowski, Maciejewski, Grzonka, P. Kozłowski, T. Malcherek (77’ Szafraniak), Łopaczyk, Łyszczak (35’ Mierzwicki, 88’ O. Ptak), Ratajczak (71’ Gościański), N. Malcherek, Biernacki (24’ Berger)

Wisła Borek Wlkp. - MTS Pawłowice 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Mateusz Majchrzak (52’)
Wisła: Kubiak – Wyrzykiewicz, J. Błaszczyk, Juskowiak, Gościniak, M. Grzemski, Andrzejewski (78’ Dopierała), Majchrzak (75’ Baran), Bruder, Konieczny, Robak (2’ K. Grzemski, 86’ Hądzlik)

Pogoń Śmigiel – Sokół Chwałkowo 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 - (75’)
Sokół: J. Naskrent – K. Kmiecik, Chudy, Henzel, Pospiech, Kamiński, Rejek (46’ Wawrzyniak), Kłakulak, Moryson, Popielas, Sz. Kędziora

Helios Czempiń – Piast Poniec 3 : 3 (1 : 2)
0 : 1 – Krzysztof Karch (5’)
1 : 1 – (39’)
1 : 2 – Krzysztof Karch (45’)
2 : 2 – (46’)