Piast Poniec zrewanżował się Futsalowi Gostyń

SportPo pierwszej połowie zanosiło się, że Futsal Gostyń po raz drugi w tym sezonie pokona w drugiej lidze futsalu Piasta Poniec. Po zmianie strony futsaliści Jakuba Kilińskiego odrobili z nawiązką stratę.

W niedzielę drużyny powiatu gostyńskiego wróciły do rywalizacji w drugiej lidze futsalu. W Poniecu doszło do pojedynku derbowego. Miejscowy Piast podejmował Futsal Gostyń. W pierwszej rundzie górą z tej konfrontacji wyszli zawodnicy z Gostynia 7 : 4.

Z chęcią rewanżu do niedzielnego pojedynku przystąpili futsaliści Piasta. Gospodarze objęli prowadzenie w 6. minucie. Gola zdobył Fryderyk Maciejewski. Pierwsza połowa była wyrównana, ale zwycięsko wyszli z niej przyjezdni. W 13. minucie do remisu doprowadził Robert Przewoźny, a krótko przed końcem pierwszej odsłony przedłużony rzut karny wykorzystał Kacper Korytny.

Druga część meczu bardzo dobrze ułożyła się dla drużyny Jakuba Kilińskiego. Gospodarzom wystarczyła minuta, by zdobyć gola na 2 : 2. W 28. minucie gospodarze przeprowadzili akcję, po której goście się już nie podnieśli. Kacper Zydorczyk oszukał Kacpra Korytnego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Futsalu Gostyń. Minutę przed końcem zespół Jakuba Kilińskiego przypieczętował zwycięstwo. Losy spotkania rozstrzygnął Marcin Jurga.

- Chcieliśmy się dzisiaj Futsalowi Gostyń zrewanżować za wcześniejszą porażkę i to nam się udało. W miarę kontrolowaliśmy to spotkanie, jednak przytrafiło nam się kilka błędów, które przeciwnik wykorzystał. Jednak największe zastrzeżenia można mieć do naszej skuteczności. Sytuacji do zdobycia goli było od groma i wcześniej mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. A tak mieliśmy nerwówkę do ostatnich minut - podsumował trener Piasta Poniec/Futsal Leszno Jakub Kiliński.

Po niedzielnym zwycięstwie Piast Poniec/Futsal Leszno zajmuje drugie miejsce. Futsal Gostyń jest piąty.

Piast Poniec/Futsal Leszno – Futsal Gostyń 4 : 2 (1 : 2)
1 : 0 – Fryderyk Maciejewski (6’)
1 : 1 – Robert Przewoźny (13’)
1 : 2 – Kacper Korytny (17’)
2 : 2 – Tymoteusz Myszuk (20’)
3 : 2 – Kacper Zydorczyk (28’)
4 : 2 – Marcin Jurga (39’)
Piast Poniec/Futsal Leszno: W. Mroziński – K. Zydorczyk, Myszuk, Kokociński, Maciejewski, Andersz (br.), Ziegler, Wachowiak, Betowski, Jurga, Schimber, Gościański, Cheba, Kołodziejek
Futsal Leszno: Ratajczyk – Pietrula, Przewoźny, Karol Wojciechowski, Korytny, K. Pakosz (br.), Lysenko, Klupś, Mucha, Jędryczka, Mikołajczak, Kacper Wojciechowski