Piast Poniec zamyka tabelę piątej ligi

Sport Drugiej porażki w sezonie doznał Piast Poniec. W meczu przed własną publicznością beniaminek piątej ligi uległ Ostrovii Ostrów Wielkopolski 1 : 6.

W drugiej kolejce trzeciej grupy piątej ligi Piast Poniec podejmował Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Goście sobotniego meczu są jednym z faworytów do wygrania rywalizacji w grupie, której występują także Kania Gostyń i Pinsel-Peter Krobianka Krobia. Od początku spotkania goście przejęli inicjatywę. Defensywa drużyny Jerzego Radojewskiego skapitulowała w 10. minucie. Łukasz Budziak wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła. Po chwili goście wyprowadzili kolejny cios. Gola na 2 : 0 dla Ostrovii zdobył Mikołaj Marciniak. Nadzieje na dobry wynik Piasta odżyły w 32. minucie. Swojego drugiego gola w sezonie zdobył Kacper Zapłacki. Riposta przyjezdnych była bardzo szybka. W 34. minucie po golu Piotra Skrzypczaka Ostrovia znów prowadziła różnicą dwóch goli. Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy. Zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego jeszcze trzy razy pokonali Krzysztofa Banaszaka. Po porażce 1 : 6 Piast Poniec spadł na ostatnie miejsce w tabeli trzeciej grupy piątej ligi.

Piast Poniec – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1 : 6 (1 : 3)
0 : 1 - Łukasz Budziak (10’)
0 : 2 - Mikołaj Marciniak (12’)
1 : 2 – Kacper Zapłacki (32’)
1 : 3 - Piotr Skrzypczak (34’)
1 : 4 - Konrad Rusek (62’)
1 : 5 - Maciej Kaniewski (77’)
1 : 6 - Mariusz Poślednik (78’)
Piast: Banaszak – Ramota (70’ Wydmuch), Klimasz (77’ Lokś), Dorociak, Kaczmarek, Dymitrów, Smektała, Zapłacki, Ł. Hajduk (62’ Andrzejak), Bolewicz, Łoskot,