Piast Poniec w cztery dni dwa razy pokonał Heliosa Bucz

SportW zaledwie cztery dni Piast Poniec zagrał dwa razy z Heliosem Bucz. Z pucharowo-ligowych potyczek dwa razy zwycięsko wyszedł zespół Tomasza Rybarczyka.

Do ciekawej sytuacji doszło w minionym tygodniu w Poniecu. W środę i sobotę drużyna Tomasza Rybarczyka dwa razy zagrała z Heliosem Bucz.

W środę stawką pojedynku był awans do 1/8 Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Piast wygrał 5 : 2.

Trzy dni później doszło do rewanżu, ale to spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek o mistrzostwo czwartej grupy klasy okręgowej. Sobotnie starcie zakończyło się identycznym rozstrzygnięciem. W pierwszej połowie sobotniego meczu kibice przeżywali huśtawkę nastrojów. Miejscowi lepsze momenty przeplatali gorszymi, jednak przed przerwą po strzale Oliwiera Małysiaka na tablicy pojawił się wynik 3 : 2. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Po czwartej kolejce Piast Poniec ma na swoim koncie sześć punktów.

Piast Poniec – Helios Bucz 5 : 2 (3 : 2)
0 : 1 – (20’)
1 : 1 – Tymoteusz Myszuk (29’)
2 : 1 – Damian Nowak – z rzutu karnego (32’)
2 : 2 – (36’)
3 : 2 – Oliwier Małysiak (43’)
4 : 2 – Maksymilian Rybarczyk (49’)
5 : 2 – Nataniel Kozibura (77’)
Piast: Mroziński – Wydmuch, Smektała, Wytykowski, Małysiak (21’ Łakomy), Szczepański (80’ Klimasz), Hajduk (86’ Sobkowiak), Kozibura, Nowak (70’ Schimber), Myszuk (85’ Szafraniak), Rybarczyk (86’ Szulc)