Reklama

Piast Poniec ma nowego trenera

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zasoby własne J. Chwaliszewski

Piast Poniec ma nowego trenera - Zdjęcie główne

Jakub Chwaliszewski - nowy trener Piasta Poniec | foto zasoby własne J. Chwaliszewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Jerzy Radojewski nie poprowadzi seniorów Piasta Poniec w rundzie wiosennej. Tego doświadczonego trenera zastąpi debiutant na ławce trenerskiej w seniorskiej piłce - Jakub Chwaliszewski.

Jerzy Radojewski nie poprowadzi już zespołu Piasta Poniec. Dotychczasowy trener seniorów klubu z Ponieca złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jerzy Radojewski prowadził Piasta od sezonu 2020/2021. Pod wodzą tego doświadczonego trenera Piast balansował pomiędzy piątą ligą a klasą okręgową.

W sezonie 2020/2021 drużyna z Ponieca spadła z piątej ligi. Po roku nastroje były zupełnie inne, bo drużyna prowadzona przez Jerzego Radojewskiego wróciła do piątej ligi. Po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 Piast zajmuje 14. miejsce. W rundzie wiosennej zespół seniorów z Ponieca poprowadzi Jakub Chwaliszewski. 

- Zajęcie miejsca po trenerze Jurku Radajewskim jest dla mnie naprawdę dużym wyróżnieniem. Bardzo cenię sobie osobę trenera, jego warsztat trenerski i doświadczenie - mówi nowy szkoleniowiec Piasta Poniec. 

Jakub Chwaliszewski posiada licencję UEFA B. Dotychczas prowadził drużyny młodzieżowe w Gminnej Akademii Sportu w Krobi. W przeszłości miał okazję reprezentować Piasta jako zawodnik. 

- Tak naprawdę, decyzję o tym, że chcę prowadzić drużynę seniorów podjąłem dwa lata temu. W tym okresie podniosłem swoje kwalifikacje i ukończyłem kurs trenerski UEFA B. Myślałem, że zmiana i objęcie drużyny seniorów nastąpi później, bo do tej pory spełniałem się jako trener młodzieży w GAS Krobia i sprawiało mi to mnóstwo radości. Natomiast przyszła propozycja z Ponieca, miasta w którym mieszkam i reprezentowałem jako zawodnik. Uznałem, że jest to dobry czas na zmianę. Na to - aby samodzielnie poprowadzić drużynę seniorów - komentuje Jakub Chwaliszewski. 

W rundzie wiosennej Piast Poniec będzie walczył o utrzymanie w piątej lidze. 

- Utrzymanie to cel numer jeden. Nakreśliliśmy sobie jeszcze kilka innych celów krótko- i długo terminowych. Jestem przekonany, że razem z zawodnikami i ze wsparciem zarządu, wspólnie zrealizujemy te cele. Dziękuję zarządowi za zaufanie. Mam nadzieję, że jest to początek naszej długiej współpracy - dopowiadanowy trener Piasta Poniec. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy