Piast Poniec lepszy od Futsalu Rawicz

Sport Piast Poniec pokonał w 13. kolejce Futsal Rawicz 7 : 4. Goście w drugiej połowie nie wykorzystali czterech przedłużonych rzutów karnych.

W 13. kolejce II LIGI "FOX TRAVEL WIELKOPOLSKA" Piast Poniec podejmował Futsal Rawicz. Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po kilku minutach uzyskali dwubramkową przewagę. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Piasta 3 : 1. Po zmianie stron pierwsi do sytuacji bramkowych doszli futsaliści Krzysztofa Kaczmarzyka, jednak ich nie wykorzystali. Do kontrofensywy przeszli goście. Już w 23. minucie był remis 3 : 3. Podrażnieni gospodarze nie pozostali dłużni. Piast był skuteczny w szybkich kontrach, z którymi nie potrafił sobie poradzić przeciwnik. W drugiej połowie gospodarze mieli problem z faulami. W 29. minucie Piast miał już ich na koncie pięć. Zawodnicy Futsalu Rawicz wykonywali aż cztery przedłużone rzuty karne w drugiej połowie, jednak żadnego z nich nie wykorzystali. Piast Poniec wygrał 7 : 4 i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli.

- Podstawą do wygrania dzisiejszego spotkania były dobra atmosfera, opanowanie nerwów i żelazna dyscyplina taktyczna. Wiedzieliśmy, co chcemy zrobić w tym meczu. Nie ustrzegliśmy się błędów. Popełniliśmy faule w niewymuszonych sytuacjach. Rzuty karne trzeba jednak trafić i w futsalu nie jest to takie łatwe. Bramka jest mała, a bramkarz ma swoje gabaryty. Karne nie pokrzyżowały nam szyków. Nie było łatwo dzisiaj o wygraną, bo Rawicz cały czas robi postępy i jest trudnym przeciwnikiem - podsumował trener Piasta Poniec Krzysztof Kaczmarzyk.

Piast Poniec – Futsal Rawicz 7 : 4 (3 : 1)
1 : 0 – Łukasz Janowicz (6’)
2 : 0 – Patryk Moryson (8’)
2 : 1 – Tobiasz Dziurdziewski (10’)
3 : 1 – Bartosz Dudkowiak (13’)
3 : 2 – Bartosz Machi (22’)
3 : 3 – Adrian Kociemba (23’)
4 : 3 – Patryk Moryson (24’)