Piast Poniec Futsal Leszno kończy rundę z kompletem zwycięstw

SportPiast Poniec Futsal Leszno zakończył w niedzielę pierwszą rundę w trzeciej lidze futsalu. Drużyna Jakuba Kilińskiego wygrała z Futsalem Poznań i z kompletem punktów przystąpi do rundy rewanżowej.

Meczem wyjazdowym z Futsalem Poznań zespół Jakuba Kilińskiego kończył pierwszą rundę w trzeciej lidze futsalu. Piast Poniec Futsal Leszno przystępował do tego pojedynku z kompletem zwycięstw. O ile mecz otwierający sezon z RAF Rawicz był jednostronny, to kolejne dwa spotkania były dużo bardziej zacięte.
 W Poznaniu mecz ułożył się bardzo dobrze. Po trzynastu minutach goście prowadzili 3 : 0. Futsal Poznań zdobył bramkę w 16. minucie i wynikiem 3 : 1 dla zespołu z Ponieca zakończyła się pierwsza część meczu. Goście budowali przewagę i w 36. minucie było już 6 : 1. Gospodarze zdołali w tym pojedynku zdobyć drugą bramkę.

- Szybko zdobyta bramka pozwoliła w pełni kontrolować spotkanie. Utrzymywaliśmy się przy piłce, budując atak pozycyjny, jednocześnie szybko udawało nam się przerywać kontrataki przeciwnika. Końcówka pierwszej połowy wyglądała najsłabiej w naszym wykonaniu. Brak zdecydowania i błędy w komunikacji chwilowo przyczyniły się, że to przeciwnik miał swoje szanse. Po przerwie poprawiliśmy naszą grę i mimo wysokiego pressingu przeciwnika stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów, ale mamy młody zespół, który zbiera jeszcze doświadczenie – powiedział po meczu trener Piasta Poniec Futsal Leszno Jakub Kiliński.

Piast Poniec Futsal Leszno zakończył pierwszą rundę w trzeciej lidze futsalu z kompletem czterech zwycięstw. Młody zespół czeka teraz przerwa w rozgrywkach, która zostanie wykorzystana na udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski U-19.

Futsal Poznań – Piast Poniec Futsal Leszno 2 : 6 (1 : 3)
2 : 6 – (39’)
Piast Poniec Futsal Leszno: W. Mroziński – Zydorczak, Korytny, Kokociński, Maciejewski, Staśkiewicz (br.), Kruk, Myszuk, Wachowiak, Kędra, Mikołajczak, Gościański, K. Mroziński, Ziegler