Piast lepszy w derbach

Piast lepszy w derbach - Zdjęcie główne

23. kolejkę leszczyńskiej klasy okręgowej rozpoczął pojedynek wtorkowy derbowy Piast Poniec - Zjednoczeni Pudliszki. Faworytem byli gospodarze i nie zawiedli.

Zespół Leszka Krzyżostaniaka wygrał 3 : 1. W pierwszej połowie kibice zobaczyli dwa gole. Filipa Bzdęgę dwa razy pokonał Krzysztof Konieczny. W 49. minucie trzecią bramkę dla miejscowej drużyny zdobył Krzysztof Karch. Kwadrans przed zakończeniem spotkania trafienie honorowe dla Zjednoczonych Pudliszki zaliczył Arkadiusz Danielczak. W zespołów powiatu gostyńskiego trzy punkty zdobył też Lew Pogorzela. W sobotnie popołudnie drużyna Michała Roszaka podejmowała Koronę Wilkowice. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, ale to Lew zwyciężył 2 : 1. W niedzielę swój pojedynek rozgrywała Wisła. Zespół z Borku Wielkopolskiego podejmował 4P4S Rydzyniaka Rydzyna. Goście po 27. minutach prowadzili już 3 : 0. Wisła w pierwszej połowie zdobyła gola, ale też nie wykorzystała rzutu karnego. Drużyna Tomasza Gawrońskiego po zmianie stron posiadała przewagę, jednak zdobyła tylko jedną bramkę. Wisła przegrała 2 : 3.

Piast Poniec – Zjednoczeni Pudliszki 3 : 1 (2 : 0)
1 : 0 – Krzysztof Konieczny (28’)
2 : 0 – Krzysztof Konieczny (40’)
3 : 0 – Krzysztof Karch (49’)
3 : 1 – Arkadiusz Danielczak (75’)
Piast: Banaszak – Stachowiak, Klimasz,, Dorociak (74’ Szafraniak), Ramota, Chwaliszewski, Dawidziak (68’ Alejski), Szumny, Karch, Matecki, Konieczny (54’ Giera)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, Głoskiewicz, P. Bzdęga (42’ Gronowski), Biderman, Fornalik (62’ Organiszczak), A. Danielczak, Baranowski, Wolsztyniak (54’ Pajkert), Paszek, Jerszyński (74’ Płoszajczak)

Wisła Borek Wlkp. – 4P4S Rydzyniak Rydzyna 2 : 3 (1 : 3)
0 : 1 – Łukasz Janowicz – z rzutu karnego (5’)
0 : 2 – Mateusz Rzeźniczak (12’)
0 : 3 – Mateusz Rzeźniczak (27’)
1 : 3 – Patryk Marciniszyn (45’)
2 : 3 – Michał Kasprzak (74’)
Wisła: Kubiak – Baran (57’ M. Tomczak), Kędziora, Juskowiak, P. Gościniak (81 Gawroński), Grzemski (81’ Piasecki), Konieczny, Robak (67’ Andrzejewski), Bruder, Marciniszyn, Kasprzak.

Lew Pogorzela – Korona Wilkowice 2 : 1 (1 : 1)
0 : 1 – (14’)
1 : 1 – Łukasz Marszałek (45’)
2 : 1- Kamil Niedźwiedź (75’)
Lew: Szuba – Wawrocki, Mazurek, Mierzwicki, Wielebiński (20. Mich. Curyk), Niedźwiedź, Łopaczyk, Ptak, Ziembiński, Marszałek, Krystkowiak