Pewne trzy punkty Kani Gostyń

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Pewne trzy punkty Kani Gostyń - Zdjęcie główne

Życie Gostynia | foto archiwum

Sport Nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa w sobotę Kania Gostyń. Drużyna Grzegorza Wosiaka już po pierwszej połowie prowadziła 3 : 0. Mecz z GKS-em Rychtal zakończył się wynikiem 4 : 0.

W drugiej kolejce trzeciej grupy piątej ligi Kania Gostyń udała się na wyjazd do GKS-u Rychtal. Sobotni przeciwnik, podobnie jak Kania, w pierwszej kolejce zdobył jeden punkt. Goście szybko pokazali, że interesują ich trzy punkty. W 8 minucie po podaniu Błażej Danielczaka wynik spotkania otworzył Jędrzej Wosiak. Drugi gol padł cztery minuty później. Tym razem Jędrzej Wosiak wystąpił w roli asystującego, a do bramki GKS-u trafił Błażej Danielczak. W 28. minucie było już 3 : 0. Po prostopadłym zagraniu Dawida Jędryczki na czystą pozycję wyszedł Jędrzej Wosiak, który zdobył swojego drugiego gola. W drugiej części meczu padł tylko jeden gol. W doliczonym czasie gry akcję gospodarzy przerwał Bartosz Mikołajczak. Młody zawodnik Kani odegrał piłkę do Błażeja Danielczaka. Następnie futbolówka trafiła do Radosława Wachowskiego, który ustalił wynik meczu na 4 : 0 dla Kani Gostyń. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 86. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Zawodnik GKS-u nie trafił w światło bramki z jedenastu metrów.

- Od początku osiągnęliśmy przewagę, czym zmusiliśmy rywali do popełnienia błędów. Szybko strzelone bramki pozwoliły nabrać nam pewności w grze. Szkoda tylko, że nie udało wykorzystać jeszcze więcej sytuacji, bo były ku temu okazję. Gospodarze tak naprawdę mieli tylko jedną sytuację przy stanie 3 - 0. W drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie, ale nie potrafiliśmy tego udokumentować bramkami. Ważne trzy punkty z wyjazdu – podsumował trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

W trzeciej kolejce Kania Gostyń będzie podejmować Orła Mroczeń. Mecz w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

GKS Rychtal – Kania Gostyń 0 : 4 (0 : 3)
0 : 1 – Jędrzej Wosiak (8’)
0 : 2 – Błażej Danielczak (12’)
0 : 3 – Jędrzej Wosiak (28’)
0 : 4 – Radosław Wachowski (90+2)
Kania: J. Krzyżostaniak – Jagodziński, D. Krzyżostaniak, Mucha, Wojciechowski, Wachowski, Humerski (60’ Jaraczewski), Kłakulak (76’ Mikołajczak), Danielczak, Jędryczka (89’ Nowaczyk), Wosiak (84’ Smektała)