Pewna wygrana Korony Piaski

Sport Korona Piaski pokonała Wiarę Lecha Poznań 3 : 1. Wygrana gospodarzy mogła być wyższa, jednak zawodnicy ofensywni Michała Roszaka nie wykorzystali kilku sytuacji bramkowych.

Po tym jak w środę Korona Piaski straciła pierwsze miejsce w drugiej grupie w sobotę zespół Michała Roszaka czekał kolejny trudny pojedynek. Wicelider podejmował Wiarę Lecha Poznań. Goście wsparci solidną grupą kibiców mogli stracić bramkę już w 3. minucie spotkania. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Piotr Sarbinowski. Wiara Lecha Poznań w pierwszej połowie grała ze sprzyjającym wiatrem stąd łatwiej było gościom przenieść ciężar gry na połowę Korony. Przyjezdni wywalczyli kilka stałych fragmentów gry, jednak do czystej bramkowej sytuacji nie doszli. W pierwszej połowie Korona miała jeszcze dwie okazje ma zdobycie gola. W 19. minucie dośrodkowanie Jakuba Reraka wykorzystał Łukasz Fabich. Kilka minut później szansy na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Szymon Słoma. Po zmianie stron znów groźniejsza była Korona, ale duet Piotr Sarbinowski-Szymon Słoma nie mógł się wstrzelić. W rolę snajperów wcielili się inni zawodnicy. W 49. minucie gola zdobył Narcyz Gendera, a w 59. minucie na trzybramkowe prowadzenie wyprowadził Koronę Jakub Rerak. W doliczonym czasie gry goście „uratowali honor”. Z rzutu karnego Arkadiusza Michałowicza pokonał Kacper Dolski.

- Brakuje nam skuteczności i tych ważnych bramek na początku spotkań, które ustawiają mecz. To nas trapi przez całą rundę. Stwarzamy sobie sytuacje, ale nie potrafimy ich wykorzystać. Pracujemy nad tym na treningach, ale na razie nie ma efektów. Na treningach dobrze to wygląda, w meczu już nie. Baliśmy się trochę pierwszej połowy, bo graliśmy pod wiatr. Zrealizowaliśmy założenia w pierwszej połowie. Zdobyliśmy gola. Analizując przeciwnika widziałem, że gdy tracą gola w drugiej połowie odkrywają się. I tak faktycznie było. Zrobiło się więcej miejsca. Mieliśmy sporo sytuacji, odbiorów czy nawet prezentów. Z przebiegu meczu mogła być wyższa wygrana, ale najważniejsze, że są trzy punkty - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski – Wiara Lecha Poznań 3 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Łukasz Fabich (19’)
2 : 0 – Narcyz Gendera (49’)
3 : 0 – Jakub Rerak (59’)
3 : 1 – Kacper Dolski – z rzutu karnego (90+2)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Jankowiak, Cubal, Berchert, Gendera, H. Szymczak, Słoma (82’ W. Skrzypczak), Fabich (67’ Dziura), Rerak (86’ D. Naskrent), Sarbinowski