Reklama

OSiR w Gostyniu otwiera lodowisko. Pierwsza sesja za kilka dni. Będzie drożej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb OSiR Gostyń

OSiR w Gostyniu otwiera lodowisko. Pierwsza sesja za kilka dni. Będzie drożej - Zdjęcie główne

foto fb OSiR Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Rusza nowy sezon na gostyńskim lodowisku. Otwarcie zaplanowano na piątek, 2 grudnia 2022r., wczesnym popołudniem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wejściówki będą droższe.

Ciepła woda na lód? Kto by pomyślał...

Prace nad montażem i przygotowaniem sztucznego lodowiska w Gostyniu trwały kilka tygodni. Należało sprzątnąć taflę kortu, zmieść mączkę, by można było rozłożyć folię. Najwięcej czasu pochłonął montaż systemu mrożenia, składającego się z licznych aluminiowych paneli. Badanie szczelności jest zwieńczeniem tego procesu. Jeśli wynik badań jest pozytywny, po napompowaniu glikolu, następuje mrożenie. Założenie bandy i utworzenie tafli lodowiska odpowiedniej grubości to kolejny etap. Na koniec „taniec z rolbą” – urządzeniem ważącym około 2 ton do czyszczenia i wyrównywania tafli lodu. Wiedzieliście, że podczas naprawiania ubytków lód polewa się ciepłą wodą? Wtedy jest mocniejszy, bardziej twardy (niż po polaniu wodą zimną), a taflę łatwiej wygładzić.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu na platformie internetowej OSiR w Gostyniu pojawił się komunikat, że w piątek, 2 grudnia, zaczyna się nowy sezon na gostyńskim lodowisku. Drzwi zostaną otwarte o godz. 13.00. To pierwsza sesja łyżwiarska, która w Gostyniu trwa 45 minut. Co dwie sesje przewidziano przerwę techniczną TUTAJ SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM.

Najwięcej - osiem - sesji łyżwiarskich na lodowisku w Gostyniu przewidziano w weekendy. W soboty i niedziele będzie ono czynne od godz. 10.30 do godz. 19.45. We wtorki z lodowiska będzie można korzystać w godz. 13.00 - 18.45, natomiast w pozostałe dni tygodnia  - w godz. 13.00 - 19.45. 

Dlaczego sesja łyżwiarska trwa w Gostyniu 45 minut?

- Na przerwę techniczną, podczas której robimy lodowisko z wylewaniem wody, potrzebujemy około pól godziny. Co dwie sesje taka przerwa jest zaplanowana, a chcemy w ciągu dnia zmieścić odpowiednią liczbę sesji. Uważam, że 45 minut to wystarczający czas do przebywania na lodowisku – wyjaśnia Zbigniew Kordus. 

Bilety na lodowisko dostępne są w kasie pod namiotem. Sprzedaż trwa w godzinach jego funkcjonowania. Na wejściówki na lodowisko w sezonie zimowym 2022/2023 trzeba uszykować więcej pieniędzy. Jak wcześniej zapowiadano (ZOBACZ TUTAJ) - podrożeją. Wiemy, że cena wzrośnie o 2 zł – za bilet ulgowy zapłacimy 11 zł, a  za normalny – 13 zł. Nowy cennik będzie obowiązywał od 1 grudnia.

Sezon na gostyńskim lodowisku krótszy niż dotychczas

Sztuczne lodowisko w Gostyniu, które mieści się pod namiotem, w sezonie zimowym 2022/2023 będzie otwarte krócej niż dotychczas – zaplanowano, że zostanie zamknięte wraz z zakończeniem ferii zimowych dla uczniów z Wielkopolski, czyli 12 lutego 2023r.. 

- Skróciliśmy czas, kiedy lodowisko będzie otwarte, by nie generować dodatkowych kosztów, związanych z utrzymaniem obiektu, a konkretnie tafli sztucznego lodu. Wiąże się to ze zużyciem energii oraz opłacaniem pracowników. W ostatnim czasie zimą temperatury są raczej wiosenne, potrzeba więcej energii do tego, by utrzymać sztuczny lód. Po przeanalizowaniu statystyk wychodzi pewna prawidłowość – największe obłożenie obiekt ma w styczniu i lutym, przedłużanie czasu otwarcia nie ma sensu – wyjaśnia Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.

To nie koniec niespodzianek. Na niedzielę, 4 grudnia zaplanowano „Łyżwiarskie zabawy na lodowisku”. OSiR przygotował mnóstwo atrakcji i konkursów na łyżwach, a także upominki dla uczestników.

Oto kilka praktycznych informacji dotyczących niedzielnej imprezy na lodzie:

  • zabawy odbędą się w dwóch turach, tj. w dwóch sesjach łyżwiarskich: w godz. 15:30-16:15 oraz 16:30-17:15
  • udział w zabawach wg. aktualnego cennika OSiR

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy