Reklama

Nowi mistrzowie powiatu

Opublikowano:
Autor:

Nowi mistrzowie powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Puchar zostaje w gminie Gostyń. Strażacy ochotnicy z Krajewic „wykopali” sobie zwycięstwo i będą reprezentowali powiat gostyński na szczeblu wojewódzkim.

 

Wczoraj w Pępowie odbył się II Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP. Prawie każda gmina wystawiła swoich reprezentantów, a nagrodą – oprócz satysfakcji – będzie start w zawodach wojewódzkich, które w pierwszym kwartale nowego roku odbędą się w Grodzisku Wielkopolskim. Druhów oraz jeszcze wtedy nieliczne grono kibiców, powitał prezes ZOSP w Gostyniu, Andrzej Małecki. Głos zabrał również wójt gminy Grzegorz Matuszak, ciesząc się, że pępowska hala tętni życiem. Życzył sportowej rywalizacji, wielu udanych akcji i braku kontuzji.

W grupie A zagrali druhowie z Ponieca, Ludwinowa, Magdalenek i Godurowa. W grupie B znaleźli się strażacy z Kunowa, Żychlewa, Krajewic i Skokowa. Po mniej lub bardziej zaciętych dziesięciominutowych spotkaniach na boisku, trzecie miejsce wywalczyła jednostka OSP Ludwinowo (gm. Pępowo).

O zwycięstwo walczyły dwie drużyny z gminy Gostyń – ubiegłoroczni zwycięzcy powiatowych eliminacji z Kunowa oraz strażacy z Krajewic. Na tablicy z wynikami długo widniały dwa zera. Na chwilę przed końcem spotkania druhowie z Kunowa wbili jedną bramkę, ale rywale nie pozostali dłużni i zadbali o remis. Zwycięstwo rozstrzygnęły rzuty karne. Na boisku euforia - Krajewice zwyciężyły z kunowskimi zawodnikami, którzy na zawodach wojewódzkich byli już trzykrotnie (a jedne wygrali). Teraz to właśnie koledzy z Krajewic mogą szczycić się tytułem mistrza powiatu, natomiast strażacy z Kunowa zgodnie stwierdzają, że rzuty karne, to loteria i zabrakło im szczęścia. Nie wykluczają, że do Grodziska i tak pojadą, jednak nie w roli zawodników, a wsparcia z trybun.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE