Nieudany tydzień Sokoła Chwałkowo

Sport Miniony tydzień nie był udany dla piłkarzy Sokoła Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta rozegrała dwa spotkania, ale nie zdobyła punktów.

Z drużyn powiatu gostyńskiego występujących w klasie okręgowej najlepiej radzi sobie Wisła Borek Wielkopolski. Drużyna Tomasza Gawrońskiego podejmowała w piątek Pelikana Dębno Polskie. Choć gospodarze po pierwszej połowie prowadzili już 4 : 0, to po zmianie stron były jeszcze emocje w tym spotkaniu. Goście w drugiej połowie zdobyli trzy gole. Na szczęście dla gospodarzy Pelikan czwartego gola już nie zanotował i trzy punkty zostały w Borku Wielkopolski. Był to jedenasty mecz Wisły bez porażki z rzędu.

Nieudany tydzień ma za sobą Sokół Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta rozegrała dwa spotkania. W środę piłkarze Sokoła odrabiali ligowe zaległości na własnym boisku z Kłosem Zaniemyśl. Wicelider grupy piątej klasy okręgowej wygrał pewnie 5 : 0. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej wygranej gości. Kłos prowadził 1 : 0. Worek z bramkami na dobre "rozwiązał się" w 51. minucie.
Drużyna Sławomira Gintowta miała szansę na rehabilitację już trzy dni później. W 28. kolejce Sokół podejmował Rydzyniaka Rydzyna. Gospodarze dobrze rozpoczęli ten pojedynek. W 2. minucie gola na 1 : 0 dla miejscowej drużyny zdobył Daniel Łuczak. Sokół stracił korzystny wynik w drugiej połowie. Po golach Dagomira Zimmera i Marcina Skrzypczaka goście wygrali 2 : 1. Po rozegranych 22 spotkaniach Sokół z 25 punktami zajmuje 12. miejsce.

Po raz szesnasty w bieżącym sezonie mecz bez punktów zakończyli Zjedncozeni Pudliszki. Na wyjeździe zespół Dariusza Olejniczaka uległ Kłosowi Zaniemyśl 0 : 3.

Wyniki klasa okręgowa gr. 5
19. kolejka
Sokół Chwałkowo – Kłos Zaniemyśl 0 : 5 (0 : 1)
0 : 1 – Adrian Błaszak (15’)
0 : 2 – Jan Frąckowiak (51’)
0 : 3 – Marcin Typański (55’)
0 : 4 – Szymon Grzelak (75’)
0 : 5 – Szymon Jaworski (86’)
Sokół: Cebulski – Henzel (60’ K. Kmiecik), Mikołajczak, Chudy, Bartkowiak, Rejek, M. Kmiecik, A. Naskręt (68’ Sz. Kędziora), Moryson (80’ Poślednik), Maleszka (75’ Kamiński), Kłakulak (75’ K. Kędziora)

28. kolejka
Wisła Borek Wielkopolski – Pelikan Dębno Polskie 4 : 3 (4 : 0)
1 : 0 – Bartosz Bruder (32’)
2 : 0 – Michał Kasprzak (40’)
3 : 0 – Bartosz Bruder (41’)
4 : 0 – Michał Kasprzak – z rzutu karnego (45’)
4 : 1 – Wojciech Niedźwiedzki (46’)
4 : 2 – Wojciech Niedźwiedzki (80’)
4 : 3 – Krzysztof Kendzia (85’)
Wisła: Wendzonka – J. Błaszczyk, Kasprzak, Kędziora, P. Gościniak, M. Grzemski, Andrzejewski, Wyrzykiewicz (61’ Robak), Kaźmierczak (85’ B. Grzemski), Konieczny, Bruder (75’ Gawroński)

Kłos Zaniemyśl – Zjednoczeni Pudliszki 3 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – (15’)
2 : 0 – (75’)
3 : 0 – (85’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga (60’ P. Pazoła)– Jabłoński, Króliczak, Dudka, Pajkert, Sobierajski (75’ Romek), Biderman, J. Pazoła, Baranowski, Stachowiak, Dominiczak

Sokół Chwałkowo – Rydzyniak Rydzyna 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 – Daniel Łuczak (2’)
1 : 1 – (53’)
1 : 2 – (73’)
Sokół: Cebulski – Henzel (70’ Kamiński), Mikołajczak, Chudy, Bartkowiak, Rejek, M. Kmiecik, Łuczak (70’ K. Kmiecik), Maleszka (60’ K. Kędziora), Moryson (60’ Sz. Kędziora), Kłakulak (60’ A. Naskręt)