Niektórzy dostali tęgie lanie

Sport Jak najszybciej o ostatnich sparingach będą chcieli zapomnieć piłkarze Dąbroczanki Pępowo i Sokoła Chwałkowo. Beniaminek z Pępowa uległ Krobiance Krobia 0 : 8. Jeszcze gorzej zaprezentował się Sokół, który przegrał z Kanią Gostyń 0 : 9.

To nie był udany weekend dla zespołów powiatu gostyńskiego występujacych w klasie okręgowej. Wszystkie drużyny przegrały swoje sparingi. Jak najszybciej o ostatnich wyczynach będą chciały zapomnieć zespoły z Chwałkowa i Pępowa. Drużyna Sławomira Gintowta zagrała w sobotę z Kanią Gostyń. Już pierwsze minuty pokazały, że piłkarze Sokoła nie są w najlepszej dyspozycji. Wygarna Kani 9 : 0 mówi sama za siebie. Mecz kontrolny nie wyszedł też Dąbroczance Pępowo, chociaz w przypadku tej drużyny pierwsze minuty meczu z Pinsel-Peter Krobianką Krobia były niezłe. Beniaminek  klasy okręgowej przegrał 0 : 8.

- Po pierwszej bramce w naszych szeregach poszło coś nie tak i się rozsypało. Popełniliśmy zbyt wiele błędów indywidualnych i w ustawieniu. Próbujemy, szukamy nowych rozwiązań. Lepiej przegrać raz 0 : 8, niż osiem razy po 0 : 1 – podsumował trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

Przegrały też Wisła Borek Wielkopolski i Piast Poniec. Wisła uległa Kłosowi Zaniemyśl 2 : 4, a gole zdobyli juniorzy Jakub Błaszczyk i Mateusz Majchrzak. Piast Poniec przegrał z Polonią Leszno 1 : 2.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Dąbroczanka Pępowo 8 : 0
Dąbroczanka Pępowo: Szuba - Berger, Maciejewski, Mierzwicki, Betowski Szymczak, Gościański, T. Malcherek, N. Malcherek, Ratajczak, Gendera oraz M. Kozłowski, Łyszczak, Pakosz i Biernacki

Piast Poniec – Polonia Leszno 1 : 2
Bramka dla Piasta Poniec: Tomasz Dorociak
Piast Poniec: Banaszak – Ramota, Klimasz, Kaczmarek, T. Hajduk, Wydmuch, Dorociak, Lorenc, Ł. Hajduk, Bolewicz, Łoskot oraz Sz. Hajduk, Andrzejak, Rodewald, Siniecki

Kania Gostyń – Sokół Chwałkowo 9 : 0
Sokół Chwałkowo: J.Naskrent – Frąckowiak, K. Kędziora, Chudy, K. Kmiecik, Kamiński, M. Kmiecik, M. Kłakulak, Moryson, Pospiech, Sz. Kędziora oraz Smektała, Adamek, J. Rejek,  Poślednik, Kubiak

Kłos Zaniemyśl – Wisła Borek Wlkp. 4 : 2
Bramki dla Wisły Borek Wlkp.: Jakub Błaszczyk, Mateusz Majchrzak