Reklama

Mistrzostwa Polski na kromolickim stawie [FILM + GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dwudniowe ( 19 - 20 czerwca) zawody III rundy Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M zgromadziły w Kromolicach, gm. Pogorzela 48 zawodników z Polski i zagranicy. Rywalizacja była zacięta, ale wszystko odbywało się w atmosferze dobrej zabawy. Rangę imprezy podkreślił swoim przybyciem Walter Geens, prezydent Naviga.org, największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej modelarzy okrętowych.

Tropikalne upały nie przeszkodziły w rozegraniu (już po raz 7) III rundy Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M w pogorzelskiej gminie.
 

- Impreza udała się wyjątkowo, Bardzo dobrze jest oceniana przez wielu zawodników. Ze względu na obecność 4 mistrzów świata miała bardzo wysoki poziom sportowy – podsumował Rafał Nitecki, organizator zawodów, przedstawiciel Sekcji M z Poznania. - Organizacja i wsparcie od lokalnej społeczności - jak zawsze wzorcowa – podkreślił.
 

 

Mimo że kromolicki akwen idealnie wręcz nadaje się do rozgrywania tego typu zawodów, co wielokrotnie podkreślali zarówno organizatorzy jak i zawodnicy, nie obyło się bez kilku kolizji pomiędzy modelami, podtopień czy zerwania linki anteny dekodera ściągającego sygnał od robiących kolejne okrążenia jednostek. Tym bardziej, że niektóre modele osiągały prędkości nawet do 100 km na godzinę. Specjalna ekipa zbierająca unieruchomione modele wypływała na stawek po prawie każdym biegu, po niektóre z jednostek trzeba było nawet zanurkować. Nikomu jednak te krótkotrwałe przestoje nie przeszkadzały, bo rozmieszczenie namiotów w prostej linii wzdłuż wody ułatwiało interakcje między gośćmi, którzy w trochę piknikowym stylu delektowali się słońcem i lekką bryzą.
- Przyjechaliśmy z Belgii, zaprosili nas tu polscy przyjaciele. To nasz czwarty raz w Polsce ale pierwszy tutaj. Wyścigi są na wysokim poziomie, spora konkurencja, tego chcemy i to lubimy –  mówił Bart van Geyt z Belgii, tegoroczny zwycięzca III rundy mistrzostw.
Zawodnicy podkreślali, że nieważne, gdzie rozgrywane sa zawody, czy w wielkim mieście czy w wiosce jak tutaj.
- To jeziorko jest idealne, szerokość, długość i nawet głębokość. Rozmiar akwenu też w sam raz, nie ma dużych fal, które by przeszkadzały w wyścigach. Wszyscy mają podobne warunki pogodowe i startowe - dodał Donatas Ceponis, jego konkurent z Litwy.
Czasem w rywalizacji przeszkadza im wiatr, ale jak sami mówią, na kromolickim stawie – schowanym między budynkami -  ten wpływ jest niewielki.
Jak zgodnie podkreślają uczestnicy mistrzostw, kolejnym plusem lokalizacji zawodów jest prosta, czysta linia brzegowa. Przygotowując swoją łódke do następnego biegu, mogą oni bez przeszkód obserwować zmagania innych   Podziwiać. Odpoczywać. 
W Pogorzeli od wielu lat przy gminnym ośrodku kultury prężnie działa Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego pod opieką instruktora Kornela Kempińskiego, która kilka lat temu (właśnie dla potrzeb mistrzostw) zmieniła nieco swój profil z modeli latających na pływające. Dlatego też dyrektor MGOK – u, Mariusz Ossowski postanowił w tym roku wręczyć osobne puchary i nagrody dla członków pogorzelskiej sekcji, w ramach osobnej punktacji. I tak na podium stanęli: 1. Paweł Szymura, 2. Michał Walczak*, 3. Kuba Mikstacki.
 

 

 

- Zamówiliśmy dla was dobrą pogodę i chyba trochę przesadziliśmy – zażartował burmistrz Curyk na oficjalne zamknięcie imprezy.
 

Puchary i dyplomy wręczali wspólnie Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli i Walter Geens, prezydent Naviga.org.

 

- Po ponad półtorarocznej przerwie to prawdziwa przyjemność spotkać was znowu, przyjechać do was, na tak świetnie zorganizowane i przeprowadzone zawody. Dziękuję również lokalnym instytucjom i społeczności Kromolic za tak ciepłe przyjęcie i wspomaganie młodzieży w rozwoju jej pasji, jaką jest modelarstwo. Dla mnie Polska to zawsze „gościnność” – mówił Walter Geens, prezydent Naviga.org. 
 

 

 

Oficjalne wyniki III Rundy Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M:
Puchar Polski START (debiutancki udział w zawodach)
1. Franciszek Laskus
2. Oliwier Pastuszek
3. Michał Walczak *
Juniorzy START
1. Paweł Szymura
2. Michał Potocki
3. Filip Grabański
Seniorzy START
1. Marek Sobczyk
2. Eugeniusz Stankiewicz
3. Waldemar Wargulak
Mini- eco Junior
1. Mateusz Dzwonkowski
2. Kacper Ciszewski *
3. Michał Dzwonkowski
Mini – eco Senior
1. Jacek Dzwonkowski
2. Tomas Kavolelis (Litwa)
3. Alex Fogel (Litwa)
Klasa Eco:
1. Donatas Ceponis (Litwa)
2. Bart van Gayt (Belgia)
3. Mateusz Dzwonkowski
Mini- mono Junior:
1. Łukasz Janaszek
2. Bartosz Hoffman- Wecker
3. Jakub Pastuszek
Mini – mono Senior:
1. Bart van Gayt
2. Eugeniusz Stankiewicz
3. Piotr Jóźwiak
Mono 1:
1. Bart van Geyt
2. Łukasz Janaszek
3. Donatas Ceponis
Mono 2:
1. Bart van Geyt
2. Donatas Ceponis
3. Tomas Kavolelis
Mini – hydro Junior:
1. Antoni Maciejczyk
2. Mateusz Dzwonkowski
3. Michał Nowak
Mini – hydro Senior :
1. Lech Surman
2. Waldemar Wargulak
3. Kornel Kempiński
Hydro 1 Junior:
1. Kacper Ciszewski *
2. Mateusz Dzwonkowski
3. Antoni Maciejczyk
Hydro 1 Senior:
1. Jan Kusz
2. Rafał Nitecki
3. Bogdan Grabowski
FSR E
1. Michał Kozłowski *
2. Alex Fogel
3. Jacek Dzwonkowski
* w imieniu nieobecnych puchary i nagrody odbierali ich koledzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy