Lider II ligi futsalu był tłem dla drużyny z Gostynia

Sport Lider drugiej wielkopolskiej ligi futsalu znalazł pogromcę. W niedzielnym spotkaniu Futsal Gostyń pokonał KP Wooden Willa/Lucart Energy 7 : 3.

Lider drugiej wielkopolskiej ligi futsalu do niedzieli nie miał sobie równych. KP Wooden Willa/Lucart Energy Września wygrywał mecz za meczem. Każda seria kiedyś się jednak kończy. Zwycięska passa lidera zakończyła się w Gostyniu. Wygrana gospodarzy w niedzielnym spotkaniu była jak najbardziej zasłużona. Konsekwentnie grający zespół z Gostynia dobrze grał w defensywie, a wyprowadzane kontry kończyły się skutecznymi strzałami. Futsal Gostyń już do przerwy prowadził 4 : 2. Po zmianie stron lider próbował odrabiać straty, jednak zamiast tego kolejne gole zdobywali gospodarze. Mecz zakończył się wygraną Futsalu Gostyń 7 : 3.

- Mieliśmy zagrać bardzo uważnie w obronie i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, która pojawi się z przodu. Wszystko nam dzisiaj wychodziło. Zagraliśmy ambitnie. Z dużym poświęceniem. Zespół pokazał charakter i pewnie wygraliśmy z liderem. Mogło być wyżej, ale cieszymy się z tego, co jest. Wygraliśmy w pierwszym meczu po dłuższej przerwie w naszej hali. Mecz pokazał, że drużyna ma potencjał - powiedział po meczu prezes gostyńskiego klubu Dariusz Łagoda.

Futsal Gostyń – KP Wooden Willa/Lucart Energy 7 : 3 (4 : 2)
1 : 0 – Karol Wojciechowski (4’)
1 : 1 – Łukasz Fechner (7’)
1 : 2 – Filip Janiszewski (12’)
2 : 2 – Tomasz Majchrzak (14’)
3 : 2 – Robert Przewoźny (15’)
4 : 2 – Sławomir Kuzia (19’)
5 : 2 – Robert Przewoźny (22’)