Lew rozniósł Błękitnych w pył

Lew rozniósł Błękitnych w pył - Zdjęcie główne

Kibice Lwa liczyli na wygraną z Błętkitnymi Kąkolewo, ale chyba nikt się nie spodziewał, że drużyna Michała Curyka rozgromi konkurenta w walce o podium klasy A aż w takich rozmiarach. Zespół z Pogorzeli nie pozostawił żadnych złudzeń Błękitnym Kąkolewo i wygrał 9 : 0. Pozostałe zespoły powiatu gostyńskiego rywalizujące w klasie A punktów nie zdobyły.

Do przerwy Lew Pogorzela prowadził skromnie z sąsiadem z tabeli 2 : 0. W drugiej połowie gospodarze rozstrzelali się w najlepsze. Festiwal strzelecki w 90. minucie zakończył Mateusz Krzyżaniak. - Nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć. Jestem dumny z tej drużyny - powiedział po meczu prezes Lwa Pogorzela Wojciech Zygner. Bliski sprawienia niespodzianki był Sokół Chwałkowo, którzy przegrał na wyjeździe z liderem, Sarnowianką Sarnowa 4 : 2. Goście w 52. minucie prowadzili 0 : 2, a wygraną wypuścili z rąk w samej końcówce spotkania. Punktów nie zdobyła też Wielkopolanka Szelejewo.

Pelikan Dębno Polskie - Wielkopolanka Szelejewo 2 : 1 (1 : 0)
1 : 0 - (23')
2 : 0 - (73')
2 : 1 - Sebastian Pakosz (90')
Wielkopolanka: Kubiak - Wyrzykiewicz, Organiszczak, Śmiechowski, Nowak, Fajczyk, Bruder, Naglak (55' Grzelak), Pakosz, Staniewski (70' Kręgielczak), Niedziela

Lew Pogorzela - Błękitni Kąkolewo 9 : 0 (2 : 0)
1 : 0 - Michał Curyk (14')
2 : 0 - Dominik Waleński (40)