reklama

Łączą pasjonatów sztuki łowieckiej

Opublikowano:
Autor:

Łączą pasjonatów sztuki łowieckiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

W 8. edycji zawodów strzeleckich „5 wspaniałych” udział wzięło aż 75 strzelców oraz zaproszeni goście.

Impreza cieszy się od lat popularnością, przyciągając coraz większe rzesze uczestników. W tym roku zawody zorganizowano na ziemi pilskiej w Centrum Strzelectwa Sportowego w Pile – obiekt wybudowano w latach 70. ubiegłego wieku, a kompleksową modernizację przeszedł w 2012 roku.

Zawodników i gości witali i zachęcali do sportowej rywalizacji: starosta pilski Eligiusz Komarowski, Ryszard Standio, dyrektor regionalny Lasów Państwowych w Pile oraz Sławomir Jaroszewicz, łowczy okręgowy w Pile. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich Knieja pod kierownictwem Konrada Drzewieckiego.

Strzelcy rywalizowali w pięciu konkurencjach, odbiegających od tradycyjnych zawodów: bażant deptany, słonka w przelotach, dochodzenie postrzałka, lis ze stogu oraz dzik osaczony. Nad prawidłowością zmagań czuwał sędzia główny Kazimierz Teska. - Zawodnicy to mistrzowie, poradzili sobie bez najmniejszego problemu – przyznał.

 

Strzelnica w Pile spełniła oczekiwania organizatorów, czyli drużyny TAT. – Obiekt nowożytny, oddany 5 lat temu. Jesteśmy mile zaskoczeni. Byłoby wskazane, aby w przyszłości takie strzelnice powstawały w każdym powiecie. Uważam, że sytuacja na świecie jest taka, że każdy, nie tylko myśliwy, ale zwykły obywatel, powinien obcować z bronią na co dzień, byłoby mniej wypadków – podkreślał Tomasz Gliszczyński, twórca zawodów.

Przyznał, że chętnych do udziału w „5 wspaniałych” było zdecydowanie więcej. - Z przykrością ograniczamy ilość startujących drużyn, bo nadal uważamy, że ma to być przede wszystkim dobra zabawa. Zgłosiły się 22 drużyny, do startu dopuściliśmy 15. Gospodarze strzelnicy przyjęli nas z entuzjazmem, również nasze innowacje w konkurencjach – powiedział Tomasz Gliszczyński.

Po kilku godzinach emocji strzeleckich, przyszedł czas na podsumowanie. Dyplomy i cenne nagrody otrzymała każda drużyna. Wyróżniono również najlepszą Dianę i najlepszego strzelca. Wspólnie biesiadowano, a doskonały posiłek zapewnił nie kto inny, jak Mateusz Biernat, uczestnik programu MasterChef Junior, ubrany w strój myśliwego. Referat dotyczący roli wilka w przyrodzie wygłosi prof. dr hab. Henryk Okarma z Instytutu Ochrony Przyrody PAN.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE