Krobianka nie składa broni

Sport Mimo trudnej sytuacji w walce o utrzymanie w czwartej lidze nie poddają się piłkarze Pinsel-Peter Krobianki Krobia. W niedzielę drużyna Dariusza Wiśniewicza pokonała 3 : 1 TPS Winogrady.

Strata punktów w niedzielę praktycznie oznaczałaby dla Pinsel-Peter Krobianki Krobia koniec walki o utrzymanie w czwartej lidze. Przed tym niezwykle ważnym meczem trener Dariusz Wiśniewicz miał „twardy orzech do zgryzienia”. Kontuzjowani byli Mateusz Górkowski i Mateusz Pijanowski, natomiast etatowi środkowi obrońcy Kacper Brodziak i Jakub Pospiech pauzowali za kartki. Ich miejsce w środku obrony zajęli Tomasz Szumny i Łukasz Glapiak. Stawka niedzielnego spotkania była wysoka, stąd zespołom zdarzały się błędy. W 17. minucie błąd po strzale Miłosza Urbańskiego popełnił bramkarz gości. Pinsel-Peter Krobianka prowadziła, ale długo z korzystnego wyniku się nie cieszyła. W 28. minucie lepiej między słupkami mógł zachować się Tomasz Dembski. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1 : 1. Dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Akcję zespołową wykończył Jakub Chwaliszewski. Goście nie mieli nic do stracenia i byli coraz bardziej aktywni pod bramką Tomasza Dembskiego. Przyjezdni mieli szansę na zdobycie drugiej bramki. Nie wykorzystali swoich sytuacji i to się zemściło. W 87. minucie Miłosz Urbański wykorzystał błąd przyjezdnych przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. Krobianka wygrała 3 : 1 i wciąż ma matematyczne szanse na utrzymanie w czwartej lidze.

- Musiałem dzisiaj poeksperymentować w naszych tyłach. Chłopacy zdali egzamin. Tomek po chorobie z każdą minutą nabierał pewności siebie. Łukasz Glapiak wprowadzał duży spokój w tyłach. Szczególnie cieszy mnie drugi gol zdobyty po rozegraniu piłki od własnej bramki. Aczkolwiek dużo dzisiaj było na boisku chaosu i gra była szarpana. Cieszy wygrana, bo to jest najważniejsze. Walczymy do końca. Nie analizuję sytuacji w tabeli. Trzeba grać i wygrywać - powiedział po meczu trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz.

W najbliższej kolejce Pinsel-Peter Krobianka zagra na wyjeździe z GKS-em Dopiewo.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – TPS Winogrady 3 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Miłosz Urbański (17’)
1 : 1 – (28’)
2 : 1 – Jakub Chwaliszewski (55’)
3 : 1 – Miłosz Urbański (87’)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Jędrzej Knapp, Szumny, Glapiak, Kokot, Tonkiewicz, Szpurka, Chwaliszewski (83’ Gembiak), Urbański, Joachim Knapp (89’ Kędziora), Borowczyk (63’ Woźniak)