Krobianka Krobia wróciła po meczu z GKS-em Rychtal na trzecie miejsce

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Krobianka Krobia wróciła po meczu z GKS-em Rychtal na trzecie miejsce - Zdjęcie główne

GKS Rychtal - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 0 : 2 | foto archiwum Życie Gostynia

Sport Na trzecie miejsce awansowała Pinsel-Peter Krobianka Krobia po sobotnim meczu z GKS-em Rychtal. Drużyna Wojciecha Bzdęgi wygrała na wyjeździe 2 : 0.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia straciła już szanse na bezpośredni awans do czwartej ligi. Poza zasięgiem jest też miejsce barażowe. Pozostała więc walka o miejsce na podium. O trzecią lokatę zespół Wojciecha Bzdęgi rywalizuje z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, która też miała apetyt na awans. Po 28. kolejce bliższa trzeciego miejsca jest Krobianka, która w sobotę zagrała na wyjeździe z GKS-em Rychtal. Goście wygrali 2 : 0. Prowadzenie objęli w 30. minucie. Po dośrodkowaniu Fryderyka Kokota z rzutu rożnego gola zdobył wracający do składu Dawid Piróg. Wynik meczu w 73. minucie ustalił Marcin Masełkowski, który wykorzystał dośrodkowanie Aleksandra Naskręta.

- Jechaliśmy do przeciwnika z jednym celem - interesowało nas tylko zwycięstwo. Od początku meczu z premedytacją pozwoliliśmy przeciwnikowi na operowanie piłką na swojej połowie, nastawiliśmy się na agresywny odbiór i wyprowadzanie kontrataków. W pierwszej połowie kilkakrotnie poważnie zagroziliśmy przeciwnikowi, ale tylko raz piłka znalazła drogę do bramki. Druga część zdecydowanie pod nasze dyktando. Zdobyta bramka przez Marcina Masełkowskiego przypieczętowała zasłużone zwycięstwo. Cieszą kolejne trzy punkty i powrót na trzecie miejsce w tabeli - powiedział po meczu trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Po 28. kolejce o mistrzostwo trzeciej grupy piątej ligi Pinsel-Peter Krobianka Krobia awansowała na trzecie miejsce w tabeli, bo punkty ze Stalą Pleszew straciła Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

W najbliższą sobotę Pinsel-Peter Krobia będzie podejmować Astrę Krotoszyn. Początek meczu godz. 11.00.

GKS Rychtal – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 0 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – Dawid Piróg (30’)
0 : 2 – Marcin Masełkowski (73’)
Pinsel-Peter Krobianka: Porzucek – Mikołajczak, Szumny, Piróg, Pospiech (65’ Bzdęga), Hajduk, Glapiak (65’ Tonkiewicz), Urbański, Kokot (75’ Joachim Knapp), Wachowiak (60’ Naskręt), Masełkowski