Krobianka Krobia wciąż bez gola w zimowym okresie przygotowawczym

Sport Do kolejnego tygodnia na pierwszą bramkę i punkty sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym muszą poczekać kibice Pinsel-Peter Krobianki Krobia. W sobotnim (11 lutego) meczu kontrolnym drużyna Wojciecha Bzdęgi przegrała z Kłosem Zaniemyśl 0 : 1.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia w sobotę rozegrała swój drugi mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. W pierwszym sparingu wicelider trzeciej grupy piątej ligi przegrał z Polonią Leszno 0 : 4.

We wczorajszym sparingu rywalem drużyny Wojciecha Bzdęgi był Kłos Zaniemyśl. Prowadzony przez Patryka Halaburdę zespół występuje w drugiej grupie piątej ligi i po rundzie jesiennej zajmuje szóste miejsce.

Po pierwszej połowie zespół z Zaniemyśla prowadził 1 : 0. Kamila Stróżyńskiego, z rzutu karnego, pokonał Mateusz Pankowski. W drugiej części gry piłkarze Krobianki byli aktywniejsi w ofensywie, ale nie udało się zdobyć pierwszego gola w zimowym okresie przygotowawczym. Goście w drugiej części gry mieli kolejny rzut karny, ale Mateusz Cebulski zachował czyste konto. Po strzale zawodnika gości, piłka odbiła się od poprzeczki.

- Sytuacji do strzelenia bramki, szczególnie w drugiej połowie, było bardzo dużo, ale nie potrafiliśmy umieścić piłki w bramce. Pierwsza połowa do zapomnienia - była słaba w naszym wykonaniu. Nie było tempa gry, przyspieszenia. Tylko chcieliśmy być przy piłce i nie graliśmy jej w to miejsce, które powinniśmy. W drugiej połowie przycisnęliśmy przeciwnika. Zdecydowanie ta część gry była pod nasze dyktando. Mieliśmy kilka akcji kombinacyjnych. Dużo stwarzaliśmy sobie sytuacji, ale zabrakło tego, co najważniejsze czyli bramki - podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia - Wojciech Bzdęga.

W meczu z Kłosem Zaniemyśl w zespole Krobianki zagrał junior Kani Gostyń, Michał Jarecki.

Wicelider trzeciej grupy piątej ligi, w dwóch pierwszych sparingach, nie zdobył jeszcze bramki i na poprawienie tej statystyki będzie bardzo trudno w kolejnej grze kontrolnej, bo przeciwnikiem będzie czwartoligowa Korona Piaski. Mecz w sobotę w Gostyniu o godz. 12.00.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Kłos Zaniemyśl 0 : 1
Pinsel-Peter Krobianka: Stróżyński - Hajduk, Wiśniewski, Łysiak, Jędrzej Knapp, Górkowski, Marchewka, Naskręt, Olikiewicz, Joachim Knapp. Mateusz Wachowiak oraz Cebulski, Kozibura, Jarecki, Gembiak, Bzdęga, Glapiak, Maciej Wachowiak