Krobianka Krobia na kolejną stratę punktów nie mogła sobie pozwolić

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Krobianka Krobia na kolejną stratę punktów nie mogła sobie pozwolić - Zdjęcie główne

Edwin Marchewka (z prawej) w meczu z Piastem Czekanów zdobył trzy gole | foto archiwum

Sport Pinsel-Peter Krobianka Krobia przerwała serię dwóch porażek z rzędu. W sobotnie popołudnie zespół Wojciecha Bzdęgi wysoko pokonał na wyjeździe Piasta Czekanów 5 : 1. O wyraźnym zwycięstwie zadecydował udany finisz piłkarzy z Krobi.

Wrzesień nie jest udany dla piłkarzy zespołu z Krobi. Drużyna Wojciecha Bzdęgi w trzech meczach zdobyła tylko jeden punkt. Równie słabo we wrześniu radził sobie sobotni rywal Krobianki. Piast Czekanów, który był gospodarzem pojedynku, też w trzech ostatnich meczach zdobył tylko jeden punkt. Goście lepiej weszli w sobotni mecz. Po 23. minutach prowadzili 2 : 0 za sprawą Edwina Marchewki i Marcina Masełkowskiego. Po pierwszej połowie był jednak wynik 2 : 1 dla Krobianki, bo po golu Sebastiana Smolarka gospodarze „złapali kontakt”. Rozstrzygnięcie w sobotnim meczu długo było sprawą otwartą, bo wynik uzyskany w pierwszej połowie nie zmieniał. Dopiero w końcówce pojedynku zespół z Krobi udowodnił swoją wyższość. Po kolejnych dwóch trafieniach Edwina Marchewki i golu Wojciecha Bzdęgi Krobianka wygrała 5 : 1.

- Po dwóch porażkach z rzędu nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów. Dodatkowa motywacja nie była potrzebna. Od początku to my chcieliśmy dyktować warunki na boisku. Od pierwszej minuty nasza gra wyglądała bardzo obiecująco. Wyprowadzaliśmy atak za atakiem. Zdobyliśmy dwie bramki. Kiedy wydawało się, że kolejne to kwestia czasu, pojawiło się w naszych poczynaniach sporo niedokładności i po jednej ze strat przeciwnik zdobył bramkę. Kolejne minuty były nerwowe, mieliśmy sporo sytuacji, ale nie potrafiliśmy zamienić ich na korzystniejszy wynik. W 80. minucie przyszedł przełomowy moment. Na strzał z dystansu zdecydował się Edwin i piłka znalazła drogę do siatki. Przeciwnik mocno się odkrył i dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

W ósmej kolejce Pinsel-Peter Krobianka Krobia będzie podejmować Piasta Poniec. Mecz 1 października (sobota) o godz. 15.00.

Piast Czekanów – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1 : 5 (1 : 2)

0 : 1 – Edwin Marchewka (10’)

0 : 2 – Marcin Masełkowski (23’)

1 : 2 – Sebastian Smolarek (36’)

1 : 3 – Edwin Marchewka (83’)

1 : 4 – Edwin Marchewka (87’)

1 : 5 – Wojciech Bzdęga (90+3)

Pinsel-Peter Krobianka: Stróżyński – Mikołajczak (60’ Kozibura), Szumny, Wiśniewski, Jędrzej Knapp, Joachim Knapp (85’ Maciej Wachowiak), Glapiak (75’ Szpurka), Marchewka, Gembiak (55’ Górkowski), Mateusz Wachowiak (55’ Bzdęga), Masełkowski